Discovery i PGA TOUR uruchamiają serwis streamingowy GOLFTV

Discovery oraz PGA TOUR przedstawiły w poniedziałek markę – GOLFTV – która zjednoczy fanów golfa na całym świecie. Pod marką GOLFTV ruszy nowy golfowy serwis streamingowy z relacjami na żywo oraz wideo na żądanie. Od 1 stycznia 2019 roku będzie on dostępny na całym świecie poza Stanami Zjednoczonymi.

GOLFTV da fanom dostęp do gigantycznej biblioteki materiałów związanych z golfem. W stale powiększającym się portfolio znajdą się najbardziej widowiskowe uderzenia, występy największych gwiazd golfa oraz prestiżowe turnieje, które będzie można obejrzeć na każdym urządzeniu. Obok ponad 2000 godzin relacji na żywo rocznie w GOLFTV dostępne będą także ekskluzywne materiały na żądanie. Kibice golfa będą mogli obejrzeć na żywo m.in. sześć Tourów z cyklu PGA TOUR oraz blisko 150 innych turniejów rocznie, w tym THE PLAYERS Championship, FedExCup Playoffs oraz Presidents Cup.

Naszym długofalowym celem jest stworzenie produktu, który naprawdę zmieni sposób, w jaki fani oglądają i uprawiają golfa, a także zdecydowanie poprawi ich codzienny kontakt z tym sportem. Opierając się na ogromnym doświadczeniu Discovery w pokazywaniu emocjonujących historii z życia wziętych, jak również w budowaniu platform skierowanych bezpośrednio do konsumenta, stworzyliśmy znakomity zespół GOLFTV. Pracujemy już od dłuższego czasu, drobiazgowo planujemy kolejne działania i to pozwala nam wierzyć, że GOLFTV będzie stale się rozwijać – powiedział Alex Kaplan, President i General Manager, Discovery Golf.

Powstanie marki GOLFTV jest wynikiem strategicznego partnerstwa pomiędzy Discovery i PGA TOUR, które zostało ogłoszone w czerwcu. Poza usługą GOLFTV, 12-letnie partnerstwo obejmuje także zarządzanie prawami telewizyjnymi PGA TOUR na arenie międzynarodowej. Discovery planuje strategiczne działania w zakresie dystrybucji treści, aby były one dostępne w kanałach płatnych, ogólnodostępnych oraz w przestrzeni cyfrowej. Niewykluczona jest także współpraca z obecnymi nadawcami golfa, co umożliwili wzrost popularności tej dyscypliny.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *