„Piekło pod wodą: II wojna światowa” na kanale National Geographic

fot. Parallax Film Productions Inc./Sean White

Druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pokaże kolejne odsłony historii podwodnych walk prowadzonych podczas II wojny światowej i Zimnej Wojny. Poznamy strategie i działania największych okrętów. W programie zrekonstruowane zostaną także najważniejsze bitwy.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Najważniejsza bitwa II wojny światowej nie rozegrała się na lądzie. Linią życia były morza i oceany. W głębinach czaiło się ciągłe zagrożenie – okręty podwodne i śmiercionośna broń. Właśnie z podwodnej perspektywy o wojnie opowiada druga seria produkcji „Piekło pod wodą: II wojna światowa”. Zobaczymy zmagania załóg z bombami głębinowymi, ale też problemami technicznymi na okrętach. Marynarze będą też musieli zmierzyć się z bardziej prozaicznymi sprawami jak… zapalenie wyrostka u jednego z członków załogi. Oglądając niezwykłe rekonstrukcje i trzymającą w napięciu akcję, można zapomnieć, że te zdarzenia miały miejsce naprawdę.

Serial „Piekło pod wodą: II wojna światowa” pozwoli nam zobaczyć z bliska takie okręty jak USS Silversides, U-515 czy HMS Venturer. Weźmiemy udział w bitwach o Guadacanal, przeżyjemy atak niemieckiego U-bota, przyjrzymy się z bliska atakowi na włoskie statki przewożące zapasy na bezlitosną wojnę Rommla w Afryce Północnej i przekonamy się, że koniec II wojny światowej nie oznaczał wcale zakończenia działań w morskich głębinach.

Piekło pod wodą: II wojna światowa – premiery w niedziele od 28 października o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *