Pierwszy odcinek „Szpiegów w Warszawie” obejrzało ponad 3,5 mln widzów

Bardzo obiecująco rozpoczęła się emisja historycznego serialu pt. „Szpiedzy w Warszawie”, wspólnej produkcji Telewizji Polskiej i BBC Worldwide. W piątek, 11 stycznia podczas nadawania pierwszego odcinka filmu przed telewizorami nastawionymi na Jedynkę zgromadziło się prawie 3,6 mln osób. Tego dnia po godzinie 20:30 był to najchętniej oglądany program telewizyjny.

Pierwszą część polsko-brytyjskiego serialu „Szpiedzy w Warszawie” w reż. Coky Giedroyc obejrzało prawie 3,6 mln widzów, przy udziałach 21,7% (grupa 4+). W grupie 16-49 (udziały – 14,7%) serialem zainteresowało się prawie 1 mln osób.

Akcja serialu toczy się w Europie przed II wojną światową. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci toczą szpiegowską walkę na śmierć i życie. Zdjęcia do „Szpiegów w Warszawie” rozpoczęły się 11 kwietnia i trwały do czerwca 2012 roku. Zostały zrealizowane w całości w Polsce – w większości w Warszawie, ekipa zdjęciowa przeniosła się również na kilka dni do Chabówki koło Krakowa.Obok Davida Tennanta, który wcielił się w postać Merciera, w serialu występują m.in. Janet Montgomery oraz polscy aktorzy: Marcin Dorociński I Mirosław Zbrojewicz.

Drugi odcinek serialu „Szpiedzy w Warszawie” zostanie wyemitowany w piątek 18 stycznia o godzinie 20:30, w TVP1/HD.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *