Weekendowe transmisje sportowe TVP z dużą oglądalnością

Tradycyjnie zakopiański konkurs skoków narciarskich przyniósł olbrzymi sukces TVP1/HD. Sobotnią (12 stycznia) transmisję obejrzało ponad 6,2 mln widzów TVP1/HD. W szczytowym momencie zainteresowała prawie 7,4 mln osób! Rozgrywany także w sobotę bieg sprinterski Justyny Kowalczyk podczas Pucharu Świata w Libercu oglądało średnio 3,5 mln widzów TVP2/HD, a mecz Polska – Białoruś podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej w Dwójce – 2,9 mln osób. Drugi weekend z rzędu Telewizja Polska zanotowała znakomite wyniki oglądalności transmisji sportowych.

Walkę Kamila Stocha o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata (ostatecznie Polak był trzeci, w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 7. miejsce) śledziło w Jedynce aż 7,396 mln widzów! Średnia oglądalność wyniosła 6,207 mln osób przy udziałach na poziomie 41,8% (grupa 4+). Oznacza to, że 4 na 10 mieszkańców Polski, którzy mieli o tej porze włączony telewizor wybrało skoki narciarskie w TVP1/HD. M.in. dzięki temu wydarzeniu sportowemu Jedynka była w sobotę stacją pierwszego wyboru, osiągając średnie udziały na poziomie 15,9% (grupa 4+).

TVP1/HD numerem 1 było także w piątek – 17,2%. W tym dniu był rozgrywany konkurs drużynowy z Zakopanego (drużyna Polski zajęła 2. miejsce), który w Jedynce spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów – średnia 4,719 mln osób (udziały 33,1%).

Sobotni sprint z udziałem Justyny Kowalczyk podczas Pucharu Świata w Libercu (Polka była druga) przyciągnął aż 3,492 mln widzów Dwójki przy udziałach na poziomie 32,3%. W najwyższym momencie oglądalności bieg śledziło 4,244 mln osób. Jak co roku wielką popularnością cieszą się w TVP2/HD mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej. W sobotę spotkaniem z Białorusią (zwycięstwo 24:22) nasi zawodnicy rozpoczęli mistrzostwa świata. Średnia oglądalność z tego meczu wyniosła 2,864 mln widzów przy udziałach na poziomie 17,5%. Decydujące momenty tego spotkania zainteresowały 3,238 widzów.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *