Poczta Polska będzie sprzedawała odbiorniki do Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna odbiorniki DVB-T do Naziemnej Telewizji Cyfrowej sprzedawane przez Pocztę Polską mają być tańsze o 10-15% niż te oferowane w sklepach.

Już 7 listopada 2012 roku planowane są pierwsze wyłączenia telewizji analogowej w województwie wielkopolskim, pomorskim oraz lubuskim, co spowoduje, że kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych w tych województwach zostanie pozbawionych dostępu do telewizji naziemnej – mieszkańcy nie zakupili odbiorników umożliwiających odbiór telewizji cyfrowej. Wyłączenie ostatnich emisji telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku może spowodować, że dostępu do telewizji naziemnej w całej Polsce będzie pozbawionych nawet 2 miliony gospodarstw domowych.

Problem dotyczy głównie osób zamieszkujących wsie oraz małe miasteczkach, co zostało zauważone przez producentów odbiorników DVB-T, którzy postanowili zagospodarować ten rynek. Jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna negocjacje w tej sprawie z Pocztą Polską prowadzą dwaj producenci – Manta oraz Opticum.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *