Polo TV najchętniej oglądanym kanałem muzycznym

Grudzień potwierdza niezwykłą dynamikę rozwoju stacji Polo TV. Kolejny, szósty miesiąc, Polo TV znajduje się na czele rankingu kanałów muzycznych w Polsce. W all 4+ udział kanału w oglądalności wyniósł 0,81% SHR, co w porównaniu z rokiem poprzednim daje wzrost widowni na poziomie 108%. W zestawieniu z oglądalnością listopada 2012, wzrost widowni Polo TV w tej grupie wyniósł 40%.

Podobnie silną dynamikę wzrostu obserwujemy w grupie komercyjnej. Oglądalność kanału w zestawieniu z grudniem ubiegłego roku wzrosła o 68% i zamknęła się udziałem 1,06% SHR. Porównując do listopada bieżącego roku udział kanału w widowni komercyjnej wzrósł o 41%.

Spektakularne wzrosty Polo TV, to przede wszystkim konsekwencja wzrostu widowni z dostępem do Naziemnej Telewizji Cyfrowej (DVB-T). Na szczególną uwagę zasługuje wzrost udziałów SHR widowni komercyjnej. Porównując listopad do grudnia 2012 był to wzrost z poziomu 2,84% do 4,11%.

Odzwierciedleniem popularności wśród polskich widzów jest awans Polo TV w rankingu najpopularniejszych kanałów telewizyjnych. W grudniu stacja uplasowała się na 13 pozycji pod względem oglądalności, zostając tym samym drugim najpopularniejszym kanałem tematycznym.

Źródło: atmedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *