Kwiecień 2016 roku okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Polsatu – stacja okazała się liderem oglądalności w minionym miesiącu w grupie wszystkich badanych 4+. Z wynikiem na poziomie 11,8% SHR zajęła pierwsze miejsce na podium, kolejno za Polsatem uplasowali się: TVN – 11,3 % SHR, TVP1 – 10,1% SHR oraz TVP2 – z udziałem na poziomie 9%. W kwietniu również Grupa Polsat zanotowała najlepszy udział w rynku w grupie komercyjnej.

Na tak dobry wynik oglądalności Polsatu w kwietniu miały wpływ programy rozrywkowe, takie jak: “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, format “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym polskie gwiazdy wcielają się w ikony polskiej i światowej muzyki, “Tylko muzyka. Must be the music”, seriale: “Przyjaciółki”, “Pierwsza miłość”, “Świat według Kiepskich”, “Powiedz TAK!”, “Nasz nowy dom”, oraz nadawany codziennie program informacyjny – “Wydarzenia”.

Popularnością cieszyła się też oferta filmowa w kwietniu, m.in. “Kraina lodu”, “Epoka lodowcowa wędrówka kontynentów” oraz “Pojutrze”.

W kwietniu 2016 roku dobre wyniki osiągnęła również cała Grupa Polsat – w grupie komercyjnej okazała się liderem, z wynikiem na poziomie 24,5% SHR.

Źródło: Telewizja Polsat