Polsat Play pokaże serial dokumentalny „Kloszard Story”

Zdjęcia do dokumentu rozpoczęły się latem 2017 roku. Pięcioodcinkowa seria zostanie wyemitowana w Polsat Play już jesienią.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Play w PROGRAMIE TV

„Kloszard Story” to opowieść o bezdomnych ludziach, których mijamy codziennie na chodnikach i w parkach. Jak wylądowali na dnie i jak się podnoszą? Czy można przetrwać kolejną zimę w podwarszawskim lesie? W tej smutnej historii znajdą się także momenty radosne, anegdoty i czarny humor.

Nad projektem o bezdomnych pracowaliśmy od kilku lat. Na ich widok przechodnie odwracają głowy, omijają szerokim łukiem. Są zaniedbani, odrażający, trędowaci. Ale kim są, jakie zdarzenia zaprowadziły ich pod most i czy są w stanie o własnych siłach stanąć ponownie na nogi? Czy tego chcą? Im więcej wzbudzali zaciekawienia, tym bardziej chcieliśmy ich poznać – mówi reżyser Jerzy Morawski.

Wstępnie premierę „Kloszard Story” planowaliśmy na 2015 rok, jednak szybko okazało się, że tej serii nie da się zrealizować w ciągu kilku miesięcy. To bardzo trudny temat. Postanowiliśmy, że przy tym projekcie nie będziemy wyznaczać żadnych terminów. Chcieliśmy dać twórcom komfort czasowy. Warto było czekać – mówi Radosław Sławiński, dyrektor Polsat Play.

Irena i Jerzy Morawscy to wybitni polscy dokumentaliści. Są twórcami takich hitów jak: „Czekając na sobotę”, „Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym” czy „Kochankowie z Internetu”. Stale współpracują z Polsat Play od 2012 roku. Na antenie stacji, widzowie mogli dotychczas zobaczyć takie produkcje ich autorstwa jak kultowe już „Chłopaki do wzięcia”, czy „Drwale i inne opowieści Bieszczadu” oraz „Czas Wojowników”.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *