Polsat z prawami do eliminacji ME 2020, MŚ 2022 i Ligi Narodów

Telewizja Polsat będzie pokazywała European Qualifiers (mecze eliminacyjne strefy UEFA) do Euro 2020 i Mundialu 2022 roku, oraz dwa cykle nowych rozgrywek europejskiej federacji UEFA Nations League (Ligi Narodów) w latach 2018/2019 i 2020/2021.

Kibice na antenach Polsatu zobaczą mecze Mistrzów Świata Niemiec, Mistrzów Europy Portugalii, spotkania innych europejskich gigantów – Hiszpanii, Francji, Włoch czy Anglii oraz retransmisje meczów Polaków (nadawanych maksymalnie do około czterech godzin po jego zakończeniu). Łącznie do 2022 roku nadawca pokaże blisko tysiąc spotkań w obu cyklach eliminacyjnych i w Lidze Narodów. W czerwcu 2017 roku anteny Polsatu będą transmitowały, odbywające się w Polsce, UEFA European Under-21 Championship 2017 (Mistrzostwa Europy U-21). Wśród 12 drużyn wystąpi również reprezentacja Polski w składzie z Arkadiuszem Milikiem, Piotrem Zielińskiem, Bartoszem Kapustką i Karolem Linettym.

Mecze eliminacyjne do dwóch turniejów (European Qualifiers)

Zakupiony pakiet obejmuje wszystkie pola eksploatacji, łącznie z internetem i telefonią komórkową. Do 2022 roku kibice na antenach Telewizji Polsat zobaczą mecze eliminacyjne do Euro 2020 i Mundialu 2022 roku z udziałem 54 reprezentacji. W każdym cyklu eliminacyjnym będzie to niemal 300 meczów o punkty, zawsze w jakości HD.

Liga Narodów UEFA (UEFA Nations League)

W pakiecie znalazły się również nowe rozgrywki UEFA – Liga Narodów, w której wystąpią wszystkie europejskie federacje podzielone na cztery ligowe poziomy: A, B, C i D, zgodnie z ich miejscem w rankingu UEFA. Prestiżowa formuła tych rozgrywek z pewnością uatrakcyjni rywalizację reprezentacji narodowych. Polsat i kanały sportowe grupy pokażą dwie edycje Ligi Narodów w latach 2018/19 i 2020/21 łącznie z finałowym turniejem Final Four, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny z poziomu A. Co najważniejsze, czterem najwyżej sklasyfikowanym reprezentacjom w Lidze Narodów w 2019 roku, które nie zakwalifikowały się do turnieju finałowego w eliminacjach, to właśnie Liga Narodów da przepustkę do finałów Euro 2020 roku.

Blisko 1000 meczów w pakiecie

Podsumowując, w blisko tysiącu spotkań, które anteny Polsatu pokażą do 2022 roku, na kibiców czekać będą mecze klasowych europejskich drużyn Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch czy Anglii, zawsze na żywo wszystkie mecze zespołów z „polskiej grupy” oraz spotkania Polaków w retransmisjach nadawanych maksymalnie do czterech godzin po zakończeniu spotkania.

Mistrzostwa U-21 na antenach Polsatu (European Under-21 Championship 2017)

Miłą niespodzianką dla kibiców będzie informacja, że Telewizja Polsat pokaże również Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej U-21. Po wieloletnich staraniach PZPN, UEFA przyznała organizację turnieju Polsce, który po Euro 2012 będzie drugą w historii tak dużą imprezą piłkarską, która odbędzie się w naszym kraju. Telewizja Polsat będzie oficjalnym nadawcą turnieju i producentem sygnału telewizyjnego do wszystkich krajów, które będą transmitować mistrzostwa. Anteny Telewizji Polsat pokażą wszystkie mecze tej kolejnej organizowanej w Polsce, prestiżowej imprezy sportowej. W czerwcu na stadionach w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie zobaczymy 12 najlepszych zespołów Starego Kontynentu, w tym, w roli gospodarza, reprezentację Polski z młodymi gwiazdami kadry Adama Nawałki: Arkadiuszem Milikiem, Piotrem Zielińskiem, Bartoszem Kapustką i Karolem Linettym. Polscy kibice będą mogli zobaczyć na żywo następców wielkich piłkarzy Zinedine Zidana, Luísa Figo, Raúla Gonzáleza czy Franka Lamparda, którzy swoje błyskotliwe kariery rozpoczynali właśnie podczas Mistrzostw Europy U-21. Po sukcesie naszej pierwszej reprezentacji na Euro 2016 we Francji, możemy liczyć, że ich młodsi następcy również pokażą się z dobrej strony i powalczą o awans do strefy medalowej. Turniej rozpocznie się 16 czerwca w Lublinie. Finał 30 czerwca w Krakowie na stadionie Cracovii.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *