Polsat Sport liderem wśród stacji sportowych w 2015 roku

Polsat Sport był najchętniej oglądaną stacją sportową w pierwszej połowie 2015 roku. Stacja zanotowała w tym czasie 0,6% udziałów w rynku w grupie wszystkich badanych oraz 0,5% w grupie komercyjnej, zdecydowanie wygrywając w obu grupach audytoryjnych ze wszystkimi kanałami sportowymi, w tym z Eurosportem (0,3% SHR A16-49 i 0,51% w A4+). Polsat Sport jest liderem rankingu w grupie komercyjnej od 2007 roku.

Czerwiec był rekordowym miesiącem dla Polsatu Sport News. Stacja uzyskała 1,1% udziałów w rynku wśród wszystkich oglądających oraz niemal 1% w grupie komercyjnej.

Wśród najchętniej oglądanych konkurencji sportowych znalazły się: siatkówka, piłka nożna, a także transmisje z 1. Igrzysk Europejskich Baku 2015. To m.in. dzięki transmisjom IE Baku 2015, do których wyłączne prawa do emisji miały kanały sportowe Polsatu, zawdzięczają one tak mocną zanotowaną w czerwcu pozycję.

Szczególną popularnością cieszyły się również mecze reprezentacji Polski w ramach Eliminacji do ME w piłce nożnej oraz finał Pucharu Polski Lech Poznań – Legia Warszawa. Przed widzami jeszcze cztery mecze eliminacyjne Polaków do Euro 2016, m.in: Niemcy – Polska i Szkocja – Polska.

Natomiast, kibiców siatkówki czekają kolejne mecze Polaków w rozgrywkach Ligi Światowej.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *