Polsat SuperHit Festiwal – nowy festiwal Telewizji POLSAT

W dniach 29-31 maja 2015 roku w Operze Leśnej odbędzie się Polsat SuperHit Festiwal. To trzy dni, podczas których widzowie usłyszą najlepsze i najpopularniejsze przeboje polskiej muzyki oraz zobaczą swoich ulubionych wykonawców

Formuła nowego projektu Telewizji POLSAT – Polsat SuperHit Festiwal uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radio, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Po prostu SuperHity, czyli najpopularniejsza muzyka w Polsce.

Telewizja POLSAT wybrała artystów uwzględniając wszelkie dostępne we współczesnym świecie formy dystrybucji muzyki.

Nadawca wierzy, że dzięki temu Polsat SuperHit Festiwal będzie w najlepszy sposób odzwierciedlał, to, co dzieje się na rynku muzycznym w Polsce, a widzowie zobaczą artystów, którzy zagrają swoje SuperHity „na żywo” na deskach Opery Leśnej w Sopocie.

Polsat SuperHit Festiwal Dzień 1

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal zobaczymy „Koncert Platynowy”. Wystąpią w nim artyści, których płyty, sprzedawane w sposób tradycyjny i cyfrowy pokryły się platyną w okresie od stycznia 2014 do lutego 2015 roku. Z kilkudziesięciu płyt różnych gatunków muzycznych, które w ubiegłym roku zyskały status platynowej płyty, wybranych zostało dziesięciu SuperHitowych artystów.

Lista wykonawców koncertu platynowego:

Donatan i Cleo, Sylwia Grzeszczak, Mela Koteluk, Enej, Lemon, Piersi, Artur Rojek, Dawid Kwiatkowski oraz Dawid Podsiadło, SuperHitowa gwiazda tego koncertu – płyta Dawida zatytułowana „Comfort and Happiness” zyskała w 2015 roku status diamentowej.

Organizator festiwalu ogłosi trójkę laureatów „Cyfrowej piosenki roku”. Absolutnym królem cyfrowej piosenki jest Donatan i Cleo z utworami „My Słowianie” oraz „Brać”  feat. Enej, na drugim miejscu: Piersi i „Bałkanica”, a następnie Rafał Brzozowski „Tak blisko” oraz ranking artystów, których główną sceną spotkań z publicznością jest YouTube.

Widzowie zobaczą wykonawców, których teledyski uzyskały największą ilość odsłon na YouTubie na terenie Polski. Będą to zespół hiphopowy K2 feat. Buka i utwór „1 moment” (blisko 29 milionów odsłon). Donatan i Cleo feat. Enej  i piosenka „Brać” (blisko 28 milionów odsłon) oraz Czadoman z przebojem „Ruda tańczy jak szalona” (ponad 22,5 miliona odsłon).

Na zakończenie pierwszego dnia będą świętowane dwudzieste urodziny kultowego albumu muzycznego. Będzie to reedycja płyty „Luksus” kultowego debiutu kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej wówczas, jak i dziś przez Muńka Staszczyka (T. LOVE) i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.LOVE Alternative, DAAB). „Luksus” wydany oryginalnie w 1995 roku był sukcesem artystycznym i komercyjnym połowy lat 90-tych (250 tysięcy płyt).

Polsat SuperHit Festiwal Dzień 2

Drugi dzień to koncert „Radiowy Przebój Roku” – będzie to ranking najczęściej granych przebojów przez wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce, zarówno te najmniejsze regionalne, jak i te największe o zasięgu ogólnopolskim. Listę najczęściej granych wyłącznie polskich przebojów opracował dla ZPAVu, partnera przy tegorocznej edycji festiwalu – BMAT (firma zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na świecie). Lista wykonawców powstała na podstawie danych z blisko 80 polskich stacji radiowych.

Usłyszymy SuperHity najczęściej grane we wszystkich rozgłośniach radiowych, między innymi:

Bednarek „Chodź ucieknijmy”, „Chwila jak ta”, Lemon „Wkręceni”, Liber i Natalia Szroeder „Teraz ty”, Margaret „Wasted”, Kasia Popowska „Przyjdzie taki dzień”, Ania Wyszkoni „Biegnij przed siebie”, Bracia „Po drugiej stronie chmur”, Mrozu „Nic do stracenia”, Grzegorz Hyży „Na chwilę”, Mesajah „Lepsza połowa” i inne.

Gościem specjalnym drugiego dnia festiwalu będzie zespół Zakopower.

Polsat SuperHit Festiwal Dzień 3

Trzeci dzień festiwalu to wielka kabaretowa prywatka w Operze Leśnej, którą otworzy Wojciech Gąssowski z udziałem kabaretów – tych młodszych i starszych. A obok nich ci, po których nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać, czyli stand-up w polskim wykonaniu. W niedzielę 31 maja Telewizja POLSAT zaprasza, więc na wieczór premierowych hitów kabaretowych.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *