Polsat, TVN i TVP chcą stworzyć konkurencję dla EmiTela

Telewizja Polska S.A., TVN S.A. oraz Telewizja Polsat Sp. z o.o. podpisały list intencyjny w celu zbudowania realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej.

Intencją nadawców jest podjęcie działań zmierzających do stworzenia konkurencyjnej oferty na polskim rynku, która doprowadzi do obniżenia kosztów nadawania programów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowe rozwiązanie zapewni widzom w całym kraju możliwie najlepszą jakość i zasięg programów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Strony informują, że otrzymały deklaracje o podjęciu współpracy i dołączeniu do inicjatywy od innych nadawców, rozpowszechniających swoje programy w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło: Telewizja Polsat, Telewizja Polska

One Comment on “Polsat, TVN i TVP chcą stworzyć konkurencję dla EmiTela”

  1. Popieram stworzenie konkurencji dla Emitela przez nadawcow.Monopolista za duze pieniadze nie spelnia do konca wymogow dot.np.Mux 8,slaby sygnal niektorych nadajnikow nie dociera do wszytkich anten.Przyklad Ilawa/Kisielice Mux1,Mux2,Mux3 odbior dobry a Mux8 na statusie odbiornika wykazuje 0.Antene mam z mozliwoscia obioru na dwa pasma zainstalowana w Wabrzeznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *