Polsat za kanałami HD w MUX-5 i MUX-6

Prezes Grupy Cyfrowy Polsat, Dominik Libicki, na konferencji poświęconej wynikom finansowym Grupy, poinformował o stanowisku Polsatu w sprawie sposobu zagospodarowania piątego (MUX-5) i szóstego (MUX-6) multipleksu Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Grupa Polsat uważa, że MUX-5 i MUX-6 powinny być przeznaczone pod kanały HD.

Były konsultacje prowadzone przez Krajową Radę. Cyfrowy Polsat, Grupa Polsat, złożyła swoje stanowisko. W naszej opinii te multipleksy powinny zostać przeznaczone na kanały HD nadawców, którzy dzisiaj są na pierwszych trzech multipleksach – powiedział na konferencji prasowej Dominik Libicki, prezes Grupy Cyfrowy Polsat.

Dlaczego? Pierwszy argument jest taki, że widzowie tego oczekują. Dzisiaj kanał HD jest czymś naturalnym, każdy widz, […], zaczyna oglądanie telewizji od kanałów HD. Dopiero jak nie znajdzie czegoś w jakości HD to dopiero zaczyna oglądać kanały SD. Drugi powód jest taki, że polski rynek reklamy nie urośnie w ciągu najbliższych lat w taki sposób, żeby móc w wystarczająco dużym stopniu wspomóc uruchomienie kolejnych kilkunastu kanałów w technologii naziemnej, więc uruchomienie powiedzmy 16 nowych kanałów spowoduje, że będą one bardzo słabej jakości. Jednocześnie zabierając oglądalność istniejącym 23 kanałom, spowoduje również spadek jakości tych kanałów, no bo, jak to powiedział ktoś – „gruby schudnie, a chudy może umrzeć z głodu”. Większość kanałów, które niedawno zostały uruchomienie balansują na granicy, pewnie, możliwości inwestycyjnych inwestorów, więc wydaje mi się, że dla dobra rynku polskich mediów, lepiej by było, żeby ta nowa jakość to była jakość HD, której polscy widzowie oczekują – wyjaśniał Dominik Libicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *