Polsat zapowiada 2. sezon „Przyjaciółek” – nowe perypetie, nowi bohaterowie i nowa godzina emisji

Cztery „Przyjaciółki” zdobyły serca milionów widzów, a każdy widz zyskał dawkę poruszających historii doprawionych szczyptą kobiecego humoru. Nowe odcinki serialu to energetyczny koktajl złożony z uśmiechu i łez, wsparcia i rywalizacji, nadziei i zwątpienia – bo życie „Przyjaciółek”, tak jak nasze, miewa słodko-gorzki smak. Tej wiosny będziemy żyć gorącym romansem Zuzy (Anita Sokołowska) z nowym pracownikiem banku, będziemy trzymać kciuki za Patrycję (Joanna Liszowska) i jej zabieg in vitro, wesprzemy Ankę (Magda Stużyńska-Bauer) w trudnych życiowych wyborach, będziemy dopingować Ingę (Małgorzata Socha) w poszukiwaniu pracy i wyborze odpowiedniego faceta. Nowe perypetie „Przyjaciółek” zobaczymy już od 28 lutego (czwartek) o nowej porze, czyli o godzinie 21:00 na antenie Telewizji POLSAT.

Wypadek Anki (Magda Stużyńska-Bauer) w finale I sezonu sprawił, że wszyscy wstrzymaliśmy oddech. Jej pobyt w szpitalu i długa rekonwalescencja będą dobrym czasem do przemyślenia wszystkiego co zaszło. Prawda jest jednak wyjątkowo bolesna: mąż ją zdradził, z córką nie układa jej się najlepiej, spowodowała wypadek po pijanemu, no i Inga – jej najlepsza przyjaciółka, wbiła nóż prosto w serce… Czy Anka weźmie w końcu życie za rogi? Czy dojdzie do porozumienia z przyjaciółką? Czy zostawi niewiernego męża, czy wprost przeciwnie – dla dobra dzieci wrócić do domu? Czy podejmie się trudnego leczenia w klubie AA? Jedno jest pewne – bez wsparcia przyjaciółek i pewnego… męskiego ramienia tego nie dokona! W nową postać Krzysztofa wcieli się Paweł Królikowski.

Inga (Małgorzata Socha) bardzo przeżyje, że przyjaciółki oskarżyły ją o romans z Pawłem (Bartek Kasprzykowski). Nie ustanie jednak w próbach przekonania ich o swojej niewinności. Na domiar złego przedszkola, które prowadziła Inga już nie ma, więc dziewczyna rozpoczęła poszukiwania pracy. Z powodu nieciekawej sytuacji na rynku postanawia zostać opiekunką do dzieci. Już wkrótce okaże się, że będzie miała do wychowania nie tylko półrocznego Dawidka, ale także i jego ojca o wyjątkowo swobodnym podejściu do życia i świata. Nowi pracodawcy – Edyta (Aleksandra Popławska) i Janusz (Mariusz Drężek) niejednokrotnie dadzą się Indze we znaki. W sprawach uczuciowych Gruszewska z pewnością nie będzie narzekała na nudę. Już niedługo o serce Ingi zawalczą Rafał (Michał Rolnicki) i Piotr (Mariusz Zaniewski). Kogo wybierze Inga? I czym będzie kierowała się przy życiowym wyborze – rozsądkiem czy namiętnością?

W nowym sezonie będziemy trzymać kciuki za ślub i dziecko Patrycji (Joanna Liszowska). Kobieta przy wsparciu Michała (Marcin Rogacewicz) podejmuje się żmudnego leczenia niepłodności metodą in vitro. Związek Patrycji i Michała zostanie wystawiony na poważną próbę – niejednokrotnie buzujące hormony Patrycji przyczynią się do napięć między narzeczonymi. Czy uda im się pokonać wszelkie przeciwności? Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ w cieniu planów młodej pary stanie… Elżbieta (Elżbieta Jarosik). Nie wyobraża sobie jedynego syna u boku temperamentnej Patrycji… Uknuje intrygę, w której główną rolę odegra sympatyczna i urokliwa Sylwia (Dominika Kojro) – pracownica rejestracji w nowo otwartym salonie masażu Michała.

W końcu, z wypiekami na policzkach, będziemy czekać na perypetie mistrzyni ciętych ripost, właścicielki przeraźliwie wąskich spódnic i królowej korpo-świata – Zuzy (Anita Sokołowska). Tej wiosny będziemy żyć jej ognistym romansem z nowym pracownikiem banku!
Zuza będzie twardo obstawać przy postanowieniu, że musi zakończyć związek z Wojtkiem (Lesław Żurek). Zda sobie sprawę, że uczucie, jakim darzy informatyka, to… miłość. Ponieważ nie potrafi poradzić sobie racjonalnie z tym odkryciem, skutecznie spławia Wojtka. Aby zapomnieć o „głupotach”, ucieka – jak zwykle – w pracę. Gdy to jednak nie da poczucia ulgi, Zuza znajdzie inny sposób na poradzenie sobie z plątaniną uczuć. Bo nic tak nie działa na zbolałe serce jak… nowy mężczyzna! W tej roli zobaczymy Mikołaja Krawczyka.

W obsadzie II serii „Przyjaciółek” znaleźli się także Adam Krawczyk, Agnieszka Sienkiewicz, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Galica, Marcin Korcz, Natalia Klimas, Nicole Bogdanowicz, Jan Monczka, Maciej Brzoska, Jakub Świderski oraz Gabriela Oberbek.

Zdjęcia do II transzy „Przyjaciółek” rozpoczęły się 7 grudnia 2012 roku i potrwają do początku kwietnia 2013 roku. Scenariusz do 13 najnowszych odcinków napisała Beata Pasek. Serial reżyseruje Grzegorz Kuczeriszka. Tak jak do tej pory „Przyjaciółki” będzie można obejrzeć w każdy czwartek w Polsacie. Zmieniła się godzina emisji – serial będzie emitowany o godzinie 21:00.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *