„Polscy truckersi 2” na Discovery Channel

Czy uwierzyłbyś, że materiały niebezpieczne przez pół Europy wiozą dwie siostry bliźniaczki? Albo że młoda matka dla szczęścia swojego dziecka podróżuje sama ciężarówką wypełnioną drogocenną czekoladą, mijając po drodze port w Calais, borykający się z problemem imigrantów? Ile odwagi i samozaparcia ma 25 letni Czarek, który pomimo fizycznych ograniczeń robi to, co kocha? Gdy w sercu brzmi odgłos silnika, a w żyłach płynie benzyna to wszystkie granice przestają obowiązywać. Poznajcie bohaterów nowej serii programu „Polscy truckersi”, która już od 8 września 2016 roku pojawi się na Discovery Channel.

Sprawdź godziny emisji programu „Polscy truckersi”

Jak wyobrażamy sobie polskiego kierowcę ciężarówki? Z badań wynika, że tak jak 80,7% Polaków, widzisz mężczyznę w średnim wieku, który nie ma wyższego wykształcenia, nie za bardzo dba o higienę i jest mało kulturalny. Nic bardziej mylnego.W drugim sezonie programu „Polscy truckersi” pokażemy zupełnie przeciwny od powszechnej opinii, obraz polskiego truckersa. Po raz kolejny odsłonimy kulisy życia kierowców ciężarówek, udowadniając, że są oni inni niż myślimy. Żeby się o tym przekonać trzeba ich koniecznie poznać. To prawdziwi ludzie, którym w codziennym życiu, prywatnym i zawodowym, towarzyszy nasza kamera.

Z wielką przyjemnością mogę już poinformować, że we wrześniu startujemy z drugim sezonem programu „POLSCY TRUCKERSI”. Jest to jedna z naszych flagowych lokalnych produkcji dla kanału Discovery Channel, której pierwsza seria cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród widzów naszego kanału. Sukces tego programu tkwi w prawdziwych, fascynujących bohaterach oraz ich niesamowitych historiach. Pokazują oni, że zawód truckersa, to wiele wyzwań i wyrzeczeń, ale mimo tego może wykonywać go niemal każdy kto ma pasję, kocha ciężarówki oraz drogę i to bez względu na płeć, wiek, niedoskonałość fizyczną czy doświadczenie zawodowe. W nowym sezonie widzowie poznają niezwykłe postaci i będą wielokrotnie bardzo mocno zaskoczeni. Każdy z bohaterów jest inny, ale łączy ich wspólna pasja – przemierzanie europejskich i amerykańskich dróg oraz poznawanie świata – podsumowuje Marcin Ziółek, Senior Channel Manager Factual, Discovery Networks CEEMEA.

W drugiej serii programu „Polscy truckersi” wyjedziemy na nowe trasy m.in. z czarującymi bliźniaczkami – Małgosią i Moniką. To prawdziwe królowe polskich i europejskich dróg! Niezwykłe dziewczyny, matki i truckerki, które wspierają się wzajemnie będąc w pracy, a także poza nią. Prywatnie są fankami motocykli i oczywiście podróżowania. Zawodowo zaś wożą przez pół Europy niebezpieczne materiały i tak jak każdy kierowca ciężarówek muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. Dla sióstr bliźniaczek nie ma jednak rzeczy niemożliwych, bo wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć.

W nowych odcinkach poznamy również Lucjana. To kowboj i dżentelmen w jednym. W życiu wiele już przeszedł, ale z każdej opresji wychodził z klasą. To kierowca z ponad 40 letnim doświadczeniem, który stara się promować bezpieczną i kulturalną jazdę wśród młodszych kolegów po fachu. To polski „Don Kichot drogi”. Jego oczkiem w głowie jest ciężarówka inspirowana serią filmów „Piraci z Karaibów”. Styl Lucjana i jego samochodów doceniany jest na corocznych zlotach Master Truck pod Opolem, podczas których zawsze zdobywa nagrody.

Nowa twarz w „Polscy truckersi” to także 25 letni Czarek. Chłopak, który swoim samozaparciem i dążeniem do celu mógłby obdzielić kilka osób. Czarek nie ma lewej dłoni i prawego przedramienia, ale nie przeszkadza mu to w byciu kierowcą ciężarówki. Poza tym bierze udział w rajdach samochodowych i jest motocyklistą. Doskonale gotuje oraz precyzyjnie ceruje swoje ubrania. Jego postawa jest najlepszym przykładem, że dążąc do spełnienia swoich marzeń i realizacji największej pasji, jaką jest praca truckera można przełamywać wszelkie bariery i przeciwności losu.

Z 25 letnią Agatą, matką 4 letniej córeczki, przemierzymy Europę, przejeżdżając m.in. przez port w Calais we Francji. Jako jedna z wielu kierowców wożących cenne towary musi często stawiać tam czoła problemowi imigrantów, próbujących wdzierać się do ciężarówek. Ale czego się nie robi, aby spełnić marzenia o szczęśliwym domu dla swojego ukochanego dziecka. Dla Agaty zawód kierowcy ciężarówki to pasja, którą zaraziła się od ojca. Europejskie drogi poznawała już jako mała dziewczynka, towarzysząc mu w podróżach. Jak sama przyznaje, trudno jej sobie wyobrazić, że miałaby pracować w innym zawodzie.

W nowej serii nie zabraknie także bohaterów, którzy zdążyli już zaskarbić sobie dużą sympatię widzów. Helka i Snajper, bo to o nich mowa, to niezwykle charyzmatyczne i wesołe małżeństwo. Ta para nigdy się ze sobą nie nudzi, a przy okazji gwarantuje widzom wiele zaskakujących i momentami komicznych zwrotów akcji. W nowym sezonie czekają ich duże zmiany: nowy pracodawca, nowy samochód i nowe trasy. Pewnym jest zatem, że będzie się działo!

W drugiej serii „Polscy truckersi” zobaczymy osiem godzinnych odcinków. Nowa odsłona programu już od 8 września, w każdy czwartek o godzinie 22:00 tylko na kanale Discovery Channel.

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *