Polska – Szwecja w TVP2 HD

25 i 26 stycznia 2015 roku odbędą się mecze 1/8 finału mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Spotkanie Polska – Szwecja będzie można zobaczyć w poniedziałek w TVP2 HD.

Polacy rozpoczęli mistrzostwa od porażki z Niemcami, później jednak wygrali kolejno z Argentyną, Rosją i Arabią Saudyjską. Po porażce z Danią zajęli trzecie miejsce w grupie D i w 1/8 finału zmierzą się ze Szwecją, drugą drużyną grupy C. Dotychczasowe spotkania „biało-czerwonych” w kluczowych momentach oglądało niemal 3,5 miliona widzów.

Drużyna „Trzech Koron” rozpoczęła turniej od pewnych wygranych z Islandią, Czechami i Algierią. Później nieoczekiwanie zremisowała z Egiptem, a w ostatnim meczu przegrała z Francją. Polscy szczypiorniści ostatnie spotkania ze Szwedami na wielkich imprezach mogą wspominać dobrze. Na mistrzostwach Europy w 2012 roku zespół prowadzony wówczas przez Bogdana Wentę doprowadził do remisu, mimo że do przerwy przegrywał 11 bramkami. Dwa lata później, już pod wodzą Michaela Bieglera, Polacy wygrali 35:25.

Mecze z Kataru komentują: Piotr Dębowski, Maciej Iwański i Jacek Laskowski. Na mistrzostwach pracuje także reporter Telewizji Polskiej – Robert El Gendy. Studio w Warszawie podczas meczu Polaków poprowadzi Dariusz Szpakowski, a jego gośćmi będą Iwona Niedźwiedź (reprezentantka Polski w piłce ręcznej, 4. miejsce na MŚ w 2013 roku) i Mariusz Jurasik (medalista mistrzostw świata z 2007 i 2009 roku).

Plan transmisji:

Poniedziałek (26 stycznia)
Polska – Szwecja, godzina 16:15, TVP2 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *