Jak co roku 11 kwietnia Czwórka będzie świętować Polski Dzień Radia i z tej okazji przygotowała specjalne audycje. Tym razem włączy się również we wspólną akcję pięciu największych grup radiowych po hasłem “I love radio” i wyemituje specjalny charytatywny blok reklamowy.

11 kwietnia w “Stacji Kultura” po godzinie 10:00 będzie można usłyszeć relacje z planu filmu “Człowiek z magicznym pudełkiem”. Reżyser – Bodo Kox – snuje futurystyczną opowieść o Warszawie z 2030 roku. Główny bohater (grany przez Piotra Polaka) znajduje w swoim mieszkaniu stare radio, które nadaje audycje z lat 50 oraz umożliwia teleportację. Dzięki niemu przenosi się do 1952 roku i odkrywa nową pasję zbierania odbiorników radiowych. Z rozmowy przeprowadzonej przez Beatę Kwiatkowską dowiemy się dlaczego reżyser kocha radio, jakie wspomnienia z radiem mają aktorzy, jak mogłoby wyglądać radio w 2030 roku i co moglibyśmy w nim usłyszeć, a nawet jakie są ulubione audycje Piotra Polaka w Polskim Radiu.

W popołudniowej audycji “Stacja Nauka” pojawią się dźwięki z Archiwum Polskiego Radia o odkryciach naukowych oraz przełomowych momentach w historii. Autorzy “Muzycznego Lunchu” i “Strefy Dread” przypomną, że radio to nie tylko słowo i muzyka, ale znacznie więcej: Radiowa Czwórka to również koncerty na żywo, transmisje najważniejszych polskich festiwali muzycznych, konkursy dla młodych muzyków i występy debiutujących zespołów na antenie. W “Strefie sportu” zaprezentowana zostanie archiwalna radiowa gimnastyka, którą dawniej prowadzili codziennie rano dziennikarze sportowi, zachęcając słuchaczy do aktywności, zaś Wiadomości powrócą do audycji wyjazdowych czyli PlenAirów Czwórki.

W ramach akcji “I love radio” zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy. Również tego dnia słuchacze będą mieli okazję otrzymać koszulki i kubki związane z akcją “I love radio” podczas audycji “Pierwsze słyszę”, “Stacja Kultura”, “Stacja Nauka”, “Muzyczny Lunch” i “Strefa Sportu”.

W związku z Polskim Dniem Radia Czwórka przygotowała także specjalny film, w którym dziennikarze stacji przed kamerą opowiadają o swoich pierwszych kontaktach z radiem, przygodach w pracy dziennikarskiej i miłości do radia. Będzie go można obejrzeć na stronie Czwórki i w mediach społecznościowych.

Źródło: Polskie Radio