Polskie kino w styczniu w Stopklatce TV

Bogusław Linda, Marek Kondrat, Robert Gonera, Michał Żebrowski, Agnieszka Grochowska i inne gwiazdy polskiego kina zagoszczą w styczniu w ogólnodostępnym kanale filmowym Stopklatka TV. Stacja zaprezentuje takie hity filmowe, jak: „Psy”, „Dług”, „Pręgi” czy „Dom zły”.

Sobotnie wieczory w Stopklatce TV upłyną pod znakiem filmów, zaliczanych do jednych z najmocniejszych w polskiej kinematografii. Już 9 stycznia o godzinie 20:00 Stopklatka TV pokaże „Psy”. W filmie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego, Bogusław Linda wciela się w postać byłego pracownika Służby Bezpieczeństwa, który po przeniesieniu do policji musi stawić czoła gangom.

Tydzień później, w sobotę 16 stycznia o godzinie 20:00 będzie można zobaczyć oparty na prawdziwych wydarzeniach „Dług”. Wyreżyserowany przez Krzysztofa Krauzego film, przedstawia historię dwóch przyjaciół (wys. Robert Gonera i Jacek Borcuch), którzy stają się ofiarami wyrachowanego szantażysty (w tej roli Andrzej Chyra), a ich życie niespodziewanie zamienia się w koszmar.

23 stycznia o godzinie 22:10 Stopklatka TV wyemituje „Dom zły”. W mocnym kinie Wojciecha Smarzowskiego ekipa śledcza próbuje rozwiązać zagadkę zbrodni. Okazuje się jednak, że nie wszystkim zależy na odkryciu tajemnicy. Film został uhonorowany wieloma nagrodami. Zdobył m.in. cztery Orły, trzy Złote Lwy oraz dwie Złote Kaczki.

Stopklatka TV pokaże również „Pręgi” Magdaleny Piekorz. To historia doświadczonego przez życie Wojciecha. Zraniony mężczyzna spotyka na swojej drodze piękną Tanię, która obdarza go głęboką miłością. Film z udziałem Michała Żebrowskiego i Agnieszki Grochowskiej będzie można zobaczyć w czwartek 21 stycznia o godzinie 20:00.

W styczniowej ofercie programowej Stopklatki TV znajdą się również komedie. Marek Kondrat zagości na antenie stacji w filmie Juliusza Machulskiego „Pieniądze to nie wszystko”, a Ilona Ostrowska i Przemysław Sadowski w opowieści o miłości „Droga do raju”. Wśród klasyki polskiego kina pojawią się takie tytuły, jak „Prawo i pięść” oraz „Baza ludzi umarłych” – oba po rekonstrukcji cyfrowej.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *