Koncert „The Best of Nights of the Proms” w TVP Polonia

„Nights of the Proms” to cykl koncertów, łączący w sobie elementy muzyki popularnej i klasycznej. Pierwszy występ muzyczny, zorganizowany w 1985 roku w Belgii, został przyjęty z entuzjazmem, czego dowodem jest jego kontynuacja do chwili obecnej.

Połączenie muzyki pop, wykonywanej przez takie gwiazdy jak: Sting, Zucchero, Simple Minds, Seal, Tears for Fears, Texas, Katie Melua, Roxette, z muzyką klasyczną było genialnym pomysłem. W Polsce po raz pierwszy impreza odbyła się w 2014 roku, ściągając do łódzkiej Atlas Areny ponad 6,5 tysiąca widzów. Artystom towarzyszył Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Jerzego Rachubińskiego oraz orkiestra Il Novecento pod batutą Roberta Groslota.

Koncert, który TVP Polonia pokaże w sylwestrowy wieczór, to najlepsze kawałki zagrane na łódzkiej scenie w trakcie dwóch ostatnich edycji w 2014 i 2015 roku. Podczas występu usłyszymy hity w symfonicznych aranżacjach w wykonaniu m.in.: grupy Roxette, Seala, Zucchero, 10CC, The Jacksons, Katie Melua, Le Div4s, Amy Macdonald.

3-częściowy koncert „The Best of Nights of the Proms” TVP Polonia pokaże w Sylwestra, 31 grudnia 2015 roku o godzinie: 21:00, 21:55 i 22:50, a powtórzy w Nowy Rok, 1 stycznia o godzinie 2:10, 3:10 i 4:10.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *