Polskie Radio bliżej stałych emisji w systemie DAB+

30 sierpnia 2013 roku Polskie Radio ogłosiło przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w systemie DAB+ w Warszawie, Katowicach oraz aglomeracjach tych miast.

Podmiot, który wygra przetarg, będzie zobowiązany do realizacji usługi kodowania, multipleksacji i regionalizacji programów oraz danych dodatkowych, usługi dosyłu sygnału do stacji nadawczej(ych) oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ w Katowicach i aglomeracji śląskiej, usługi dosyłu sygnału do stacji nadawczej(ych) oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ w Warszawie i aglomeracji warszawskiej.

W ramach usługi kodowania i multipleksacji programów oraz danych dodatkowych wykonawca dokona, m.in. kodowania audio oraz multipleksacji sygnałów nie więcej niż 8 programów radiowych oraz danych dodatkowych (tj. danych powiązanych i danych niepowiązanych) przygotowanych przez Polskie Radio (w tym nie więcej niż 7 programów Polskiego Radia i odpowiednio jednego programu Rozgłośni Regionalnej „Radio Dla Ciebie” i jednego programu Rozgłośni Regionalnej „Radio Katowice”) i wytworzy w ten sposób dwa zespolone strumienie cyfrowe ETI zgodne ze standardem ETSI ETS 300 799.

Zakres przewidywanych przepływności poszczególnych serwisów strumienia ETI

polskieradioprzepływności

Bloki częstotliwościowe, na których mają być świadczone pierwsze stałe cyfrowe emisje Polskiego Radia

polskieradiobloki

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *