Polskie Radio Dzieciom ze Statuetką Złotego Słonecznika

19 września 2015 roku w Teatrze Kamienica odbyła się gala plebiscytu Słoneczniki na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w Warszawie. W kategorii Muzyka Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Polskie Radio za program Polskie Radio Dzieciom. Organizatorem plebiscytu jest portal CzasDzieci.pl.

O tym, komu w tym roku przypadną nagrody, wyróżnienia i wreszcie – statuetka Złotego Słonecznika w jednej z sześciu kategorii: Ruch, Logika, Muzyka, Przyroda, Sztuki Wizualne i Język zdecydowało zarówno jury, jak i rodzice.

Warszawska Gala Słoneczniki 2015 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem wiele inicjatyw, niektóre w kilku kategoriach. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci do 14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali. Jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że sama nominacja jest dla nich wielkim wyróżnieniem, nadaje sens ich działaniu, wyróżnia spośród niezwykle różnorodnej i bogatej oferty edukacyjno-kulturalnej dla dzieci.

1 kwietnia br. Polskie Radio uruchomiło nowy program skierowany do dzieci i rodziców – Polskie Radio Dzieciom. W ramówce znajdują się audycje z udziałem kultowych postaci – m.in. żaby Moniki i Kulfona, a także zupełnie nowych bajkowych bohaterów. Nie brakuje również programów rozwijających kreatywność i zdolności artystyczne, audycji muzycznych, edukacyjnych oraz oferty dla rodziców. Polskie Radio Dzieciom nadaje w technologii cyfrowej, w systemie DAB+. Obecnie zasięg radia cyfrowego obejmuje aglomeracje: Warszawy, Katowic, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Opola, Gdańska, Kielc, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Koszalina, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa, Zielonej Góry, Bydgoszczy i Torunia, co stanowi łącznie 96,7 tys. km2 (31%) terytorium oraz 20,6 mln (53,8 %) populacji kraju.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *