Polskie Radio jedynym radiowym patronem 80. Tour de Pologne

Polskie Radio, jedyny radiowy patron medialny 80. Tour de Pologne, zaprasza na relacje na żywo, plenerowe audycje specjalne, codzienne transmisje z poszczególnych etapów wyścigu oraz podcasty podsumowujące wyścigową codzienność. Polskie Radio przygotowało także serwis specjalny tdp.polskieradio.pl.

Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe ze względu na potrójny jubileusz imprezy: jej 95. urodziny, 80. Tour de Pologne oraz 30-lecie organizacji wyścigów kolarskich przez Lang Team. Prezentacja drużyn już 28 lipca o 18.30, a start wyścigu 29 lipca w Poznaniu (etap 1), kolejne etapy to: Leszno – Karpacz (etap 2), Wałbrzych – Duszniki-Zdrój (etap 3), Strzelin – Opole (etap 4), Pszczyna – Bielsko-Biała (etap 5), Katowice, ITT (etap6), Zabrze – Kraków (etap 7).

Przez 7 dni Polskie Radio będzie towarzyszyć wyścigowi na 1135,5 kilometrowej trasie. Wspólnie przejedziemy przez ponad 500 miejscowości, a relacje z trasy wypełnią anteny Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki. Ekipy dziennikarskie Polskiego Radia będą nadawać relacje z przebiegu kolarskich zmagań, wsiądziemy do samochodu organizatora Czesława Langa i przyjrzymy się jego pracy. Ekipy dziennikarskie Polskiego Radia będą towarzyszyły peletonowi, pokażą wyścig od kuchni i z lotu ptaka.

Obszerne relacje z poszczególnych etapów wyścigu dostępne będą na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie internetowym tdp.polskieradio.pl

W serwisie można zapoznać się z historią Tour de Pologne, jego bohaterami, zwycięzcami. Na bieżąco będą w nim prezentowane opisy etapów z mapami i profilami oraz filmy i aktualności z trasy.

Dziennikarze Polskiego Radia zapraszają już w piątek 28 lipca z Poznania na relacje z prezentacji drużyn.

Słuchacze Polskiego Radia będą mogli na bieżąco śledzić zmagania zawodników już od startu 29 lipca. Codzienne audycje już od 7.00 rano. O godzinie 7.20 na antenie radiowej Trójki i w „Sygnałach dnia” w Programie 1 Polskiego Radia (godz. 7.40), a w nich: zapowiedź dnia, wiadomości o sytuacji w peletonie i na trasie, reportaże, informacje o ciekawych miejscach dla kibiców. Codziennie od 29 lipca do 4 sierpnia dziennikarze radiowej Jedynki i Programu Trzeciego będą nadawać audycje i relacje na żywo z kolejnych etapów wyścigu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *