Polskie Radio z operatorami DAB+ w 4 kolejnych miastach

Polskie Radio poinformowało, że spółka EmiTel wygrała przetargi na świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w systemie DAB+ we Wrocławiu i Szczecinie oraz w aglomeracjach tych miast, natomiast spółka Arkena (dawniej Polskie Sieci Nadawcze) wygrała przetargi na cyfrową emisję programów Polskiego Radia w Łodzi i Opolu oraz aglomeracjach tych miast. W przetargach uczestniczyły również spółki BCAST i CONSENSUS.

Aktualizacja: Jak donosi press.pl przetargi na świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w systemie DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu zostały unieważnione, co oznacza, że emisje DAB+ w tych miastach nie ruszą zgodnie z przyjętym harmonogram. Dla lokalizacji, w przypadku których unieważniono postępowania, rozpisane zostaną nowe przetargi.

Spółka EmiTel w wyniku wygranych przetargów zobowiąże się do realizacji usługi kodowania, multipleksacji i regionalizacji programów radiowych Polskiego Radia oraz danych dodatkowych, usługi dosyłu sygnału do stacji nadawczej (ych) oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ we Wrocławiu i Szczecinie oraz aglomeracjach tych miast. Natomiast spółka Arkena zobowiąże się do realizacji usługi dosyłu sygnału do stacji nadawczej (ych) oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ w Łodzi i Opolu.

Jednocześnie Polskie Radio wskazało, że w przypadku przetargów na świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w systemie DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu zaistniała przesłanka unieważnienia postępowań. Najkorzystniejsze oferty, które zaproponowała spółka EmiTel, przewyższają kwoty, które Polskie Radio zamierzało przeznaczyć na realizację emisji programów w systemie DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *