Polskie Radio patronem IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Polskie Radio objęło patronatem odbywający się w Katowicach IX Europejski Kongres Gospodarczy. W specjalnym plenerowym studiu pojawią się postacie kluczowe dla polskiej gospodarki. Relacje z Kongresu będą dostępne na antenach Jedynki, Trójki i Polskiego Radia 24 w dniach od 10 do 12 maja.

Polskie Radio zostało w tym roku patronem radiowym IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się od 10 do 12 maja w Katowicach. Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia będzie relacjonować przebieg tegorocznej edycji w serwisach gospodarczych na antenie Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24.

Wiodące tematy podczas kongresu to m.in: nowy pomysł na Europę – przemiany polityczne w Unii; gospodarka po Brexicie oraz prawdopodobieństwo innych „exitów”; kryzys w postrzeganiu liberalnego kapitalizmu; hierarchia wartości w gospodarce w dobie nowych pokoleń pracowników; IV rewolucja przemysłowa – jak rozwijać przemysł z wykorzystaniem najnowszych technologii i w oparciu o digitalizację; inwestowanie w czasach niestabilności – ryzyko, bariery, odwaga, profity.

Dziennikarze Naczelnej Redakcji Gospodarczej porozmawiają z kluczowymi postaciami dla polskiej gospodarki, w tym przedstawicielami polskiego rządu, szefami największych spółek Skarbu Państwa, wybitnymi ekonomistami. Do plenerowego studia Polskiego Radia w Katowicach zaproszeni zostali m.in.: wicepremier Mateusz Morawiecki (10 maja, Jedynka, godzina 16:30) oraz prof. Jerzy Buzek (11 maja, Jedynka, godzina 12:05).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *