Polskie Radio patronem medialnym Jubileuszu 200-lecia UW

16 lipca 2014 roku o godzinie 12:00 w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Polskim Radiem a Uniwersytetem Warszawskim w związku z obchodami 200-lecia uczelni, nad którymi Polskie Radio objęło patronat medialny.

Umowę podpisali rektor prof. dr hab. Marcin Pałys oraz prezes Zarządu Polskiego Radia, Andrzej Siezieniewski. Zgodnie z jej postanowieniami Polskie Radio stało się wyłącznym patronem medialnym jubileuszu wśród wszystkich stacji radiowych. Radiowa Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy, cyfrowe Polskie Radio 24 oraz portal PolskieRadio.pl prezentować będą dorobek i osiągnięcia pokoleń uczonych, studentów i absolwentów UW, a także jego plany na przyszłość. Pozwoli to uczynić jubileusz największej i najlepszej polskiej uczelni świętem nie tylko społeczności Uniwersytetu, ale też ważnym wydarzeniem w życiu miasta i całego kraju.

Kulminacyjny moment obchodów przypadnie 19 listopada 2016 roku – tego dnia minie dokładnie 200 lat od edyktu Aleksandra I powołującego Uniwersytet Warszawski – ale jubileuszowy będzie cały rok akademicki 2015/2016. Ten czas to doskonała okazja do dyskusji na temat przyszłości polskiej nauki, a także jej roli w rozwoju Polski. Współpraca z Polskim Radiem umożliwi uczelni wyjście z tą debatą poza środowisko akademickie i nadanie jej rangi dyskusji ogólnopolskiej.

Porozumienie obowiązywać będzie do 31 grudnia 2016 roku.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *