Telewizja Polska patronem 200-lecia UW

Telewizja Polska jako jedyny nadawca telewizyjny objęła opieką medialną obchody 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Odpowiednią umowę podpisali w czwartek 17 lipca Rektor UW, prof. Marcin Pałys i Prezes TVP, Juliusz Braun.

Hasło obchodów 200-lecia UW „Dwa stulecia. Dobry początek” to otwarcie na przyszłość. To tutaj powstają nowe prądy i idee. Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim to obowiązek dla Telewizji Polskiej, ale też chęć uczestnictwa w życiu naukowym, kulturalnym i w życiu nowoczesnego społeczeństwa – zapowiedział współpracę między TVP a uczelnią Prezes TVP, Juliusz Braun. – Łączy nas z TVP misja społeczna. Zależy nam, żeby opinia publiczna i specjaliści znali działalność, misję i śledzili życie Uniwersytetu Warszawskiego. To właśnie TVP jest najbardziej rozpoznawalna dla tej grupy – dodał Rektor UW, prof. Marcin Pałys.

Telewizja Polska będzie miała zagwarantowaną wyłączność na prezentowanie na swoich antenach dorobku i osiągnięć pokoleń uczonych, studentów i absolwentów stołecznej uczelni, a także jej planów na przyszłość. Umowa będzie obowiązywać aż do końca 2016 roku.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *