Polskie Radio promuje cyfryzację radia w CH Arkadia

W weekend 14-15 listopada 2015 roku w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie odbędzie się kolejne z serii spotkań poświęconych cyfryzacji radia. Przez dwa dni w specjalnym showroomie Polskiego Radia będzie można sprawdzić, jak działają cyfrowe radioodbiorniki, a nawet wygrać je w specjalnych konkursach. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. spotkania z bajkowymi postaciami znanymi z anteny Polskiego Radia Dzieciom.

Showroom Polskiego Radia, ustawiony przy głównym wejściu do CH Arkadia, będzie czynny przez całą sobotę i niedzielę. Wszyscy chętni przetestują w nim możliwości cyfrowego radia, poznają szczegóły dotyczące procesu cyfryzacji, a także zapoznają się z dostępnymi na polskim rynku radioodbiornikami cyfrowymi – kilka z nich stanie się nagrodami w konkursach dla dorosłych i dla dzieci. Nadarzy się też okazja, by z bliska poobserwować dziennikarską pracę – relacje na żywo ze studia przy showroomie nadawać będzie Polskie Radio 24.

Wiele interesujących aktywności szykuje dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom – jeden z tematycznych programów Polskiego Radia. W sobotę dzieci będą mogły rozwiązywać zagadki Wojciecha Słupińskiego – antenowego Smoka Adasia (godziny 13:00-14:00), wziąć udział w konkursach o tematyce podróżniczej przygotowanych przez Magdalenę i Sergiusza Pinkwartów (godziny 14:00-16:00), wraz z Ewą Gorzelak współtworzyć bajkę pt. „Dzień kreatywnego miśka polarnego”, w której słowa zastępują kolory (godziny 16:00-16:30). Niewątpliwą atrakcją stanie się widowiskowy show Moniki i Kulfona (godziny 16:30-17:00), zagadki przyrodnicze Sowy Mądrej Głowy (godziny 17:00-18:00) oraz nagranie własnej wersji ulubionej piosenki, którą dzieci dostaną na płycie na pamiątkę (godziny 15:00-19:00). Natomiast w niedzielę Magda Glapińska zaprosi na artystyczne zabawy z wyobraźnią (godziny 13:00-14:00), Zbigniew Kozłowski poprowadzi rodzinne bicie rekordów sportowych (godziny 14:00-15:00), a Karina Kunkiewicz kalambury o tematyce bajkowej (godziny 15:00-16:00). Tego dnia, poza ponownym spotkaniem z Moniką i Kulfonem (godziny 16:00-16:30), najmłodszych czeka również występ doktora Vitaminki i zespołu Oreganki, którzy przez wspólną zabawę i śpiewanie zachęcą dzieci i rodziców do zdrowego stylu życia (godziny 16:45-17:30). Przez cały weekend nie zabraknie też rozmaitych konkursów i warsztatów – m.in. dziennikarskich i kreatywnych.

Specjalne showroomy, promujące cyfryzację radia, gościły już w centrach handlowych w Szczecinie i Katowicach. Po Warszawie następnym przystankiem będzie Sky Tower we Wrocławiu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *