Polskie Radio RDC z płytą „Warszawski Dzień RDC”

Polskie Radio RDC przygotowało dla słuchaczy niespodziankę – „Warszawski Dzień RDC” to płyta zawierająca wersje studyjne utworów wykonanych podczas Gali Jubileuszowej z okazji 20-lecia rozgłośni. Stworzone specjalnie na tę okazję aranżacje można usłyszeć wyłącznie na antenie RDC oraz na muzyka.rdc.pl.

Krążek zawiera kilka znanych warszawskich piosenek w nieoczywistych wykonaniach. W nagraniach wzięli udział: Natalia Grosiak, Jerz Igor, Maja Kleszcz, Iza Kowalewska, Pako Sarr i Ørganek. – Oryginalne wykonania i odważne połączenia artystyczne. Znane, a świeże. Odkrywcze, a tradycyjne. Okolicznościowe, a przecież powszednie – tak o projekcie opowiada jego pomysłodawczyni Urszula Prussak, szef muzyczny stacji. – Wierzę, że niniejsza kompilacja spotka się z ciepłym przyjęciem; poczują się Państwo jak u siebie w domu – dodaje Urszula Prussak.

Utwory znajdujące się na płycie, po raz pierwszy zostały wykonane podczas Gali Jubileuszowej z okazji 20-lecia rozgłośni w grudniu 2014 roku. Aranżacje utworów przygotowali: Jacek Piskorz – odpowiedzialny za oprawę muzyczną anteny RDC, Paweł Dampc, Grzegorz Kopala, Igor Nikiforof, Jerzy Rogiewicz i Pako Sarr.

Od poniedziałku 14 grudnia br. płytę będzie można zdobyć na antenie RDC, a już dziś utworów można odsłuchać za pośrednictwem muzycznego serwisu RDC: http://muzyka.rdc.pl/muzyka/warszawski-dzien-rdc.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *