Ponad 2 mln widzów „Wielkiego Testu na Prawo Jazdy”

Ponad 2 miliony widzów oglądało wczoraj w TVP1 „Wielki Test na Prawo Jazdy”. W warszawskim studiu zwyciężył publicysta Łukasz Warzecha, który przeznaczył nagrodę w wysokości 50 tys. zł na fundację Amicar. Wśród internautów rozwiązujących test online najlepszy był także Łukasz, tym razem z Koszalina.

„Wielki Test na Prawo Jazdy. 10 mniej. Zwolnij!” obejrzało 2 mln 36 tys. widzów (w grupie 4+ udziały wyniosły 13%). To najlepszy wynik oglądalności Wielkich Testów Jedynki od dwóch lat. O tej porze emisji lepszą widownię miał tylko emitowany w Dwójce serial „M jak miłość”.

Bardzo cieszymy się z tego wyniku – tym bardziej, że temat bezpieczeństwa ruchu drogowego podejmowaliśmy w Wielkim Teście TVP1 po raz pierwszy – komentuje wicedyrektor Jedynki, Andrzej Godlewski.

Najlepiej przepisy ruchu drogowego znał i najszybciej odpowiadał Łukasz Warzecha, który nagrodę w wysokości 50 tys. zł przekazał Fundacji Amicar zajmującej się szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy. Widzowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę online, logując się na stronie Interia.pl lub ściągając aplikację na smartfony TVP PRAWO JAZDY – skorzystało z tej możliwości ponad 285 tys. osób.

Wielki Test tradycyjnie prowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, a wśród gości zaproszonych do studia byli m.in.: Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Przemek Cypryański, Jacek Wójcicki, Jerzy Bończak, Mieczysław Hryniewicz, Leszek Kuzaj, Monika Zamachowska, Marek Siudym, Jadwiga Wiśniewska, Jarosław Kret.

W programie wystąpiła Ania Rusowicz z utworem pt. „Highway to Hell”, Radek Brzózka obalał mity związane z kierowaniem autem, a Krzysztof Skiba poddał się specjalnemu szkoleniu na prawo jazdy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *