Ponad 22 tys. użytkowników kanału TVP Festiwal Dwa Teatry

Ponad 22 tysiące unikalnych użytkowników uczestniczyło w sopockim festiwalu dzięki okazjonalnemu kanałowi na życzenie TVP Festiwal Dwa Teatry.

W tym roku kanał poświęcony festiwalowi został otwarty po raz drugi i był dostępny w telewizji hybrydowej HbbTV, na stronie internetowej www.tvpstream.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Stream na urządzeniach mobilnych. TVP Festiwal Dwa Teatry rozpoczął emisję transmisją Gali Otwarcia w sobotę 27 czerwca o godzinie 19:00 i zakończył Galą Zamknięcia w poniedziałek 29 czerwca o godzinie 20:40. W czasie nadawania zaprezentowane zostały m.in. rozmowy z Jerzym Stuhrem, Zbigniewem Zamachowskim czy Adamem Ferencym. Również w ramach XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2015” i kanału na żądanie odbyła się ostatnia w sezonie wrzesień 2014/czerwiec 2015 transmisja spektaklu Tomasza Mana w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół „Zostań przyjacielem” z Teatru Miniatura w Gdańsku oraz przedstawienie wyróżnione w II Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych. „Gniazdo” to spektakl teatru PUK-PUK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, który zwyciężył w konkursie TVP w 2014 roku i został zaprezentowany 27 czerwca, w sobotę o godzinie 13:00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże. Przez trzy dni kanał odwiedziło ponad 22 tysiące unikalnych użytkowników.

Festiwal „Dwa Teatry” w Sopocie to trzy dni wypełnione konkursowymi spektaklami telewizyjnymi i słuchowiskami radiowymi, teatrem „na żywo”, spotkaniami z twórcami i aktorami, retrospektywami, warsztatami, a także spektaklami dla dzieci i młodzieży. To wielkie święto dostępne dla wszystkich miłośników teatru dzięki otwartym i bezpłatnym pokazom konkursowym, transmisjom na antenie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, a także ogólnodostępnym transmisjom w internecie.

Telewizja Polska jako jedyny nadawca w kraju uruchamia okazjonalnie internetowe kanały tematyczne na życzenie poświęcone wydarzeniom sportowym, historycznym, rozrywkowym, czy rocznicowym dostępnym w Platformie Hybrydowej TVP, w internecie i na urządzeniach mobilnych poprzez aplikację TVP Stream. W portfolio kanałów do tej pory znalazły się „TVP Żagle” (pierwszy kanał na życzenie uruchomiony w 2013 roku) poświęcony finałom regat wielkich żaglowców The Tall Ships Races w Szczecinie, „TVP Bieszczady” pokazujący piękno Bieszczadów, jako miejsca na wyjątkową turystykę, „25 lat wolności” poświęcony rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, „TVP Regionalna śladami Jana Pawła II” wspominający życie i śmierć Papieża Jana Pawła II, „Zdrowo i ze smakiem” poruszający tematykę zdrowego odżywiania, „TVP Festiwal Dwa Teatry” poświęcony Festiwalowi „Dwa Teatry” w Sopocie.

W sierpniu planowany jest kolejny kanał internetowy na żądanie „Spotkania z historią – Zamojski Festiwal Filmowy” poświęcony popularyzacji twórczość telewizyjnej i filmowej o tematyce historycznej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *