TVP od 3 lipca z testami 4K w HEVC i DVB-T2

3 lipca 2015 roku Telewizja Polska planuje rozpocząć w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej testy emisji DVB-T2 w rozdzielczości 4K.

Głównymi celami emisji testowej będą:
– Testy kompatybilności odbiorników konsumenckich DVB-T2 4K wykorzystujących format kodowania HEVC.
– Testy jakości emisji dla różnych parametrów nadawania i odbioru sygnału 4K.
– Pomiary i optymalizacja technicznych parametrów nadawania sygnału DVB-T2 w celu maksymalizacji zasięgu technicznego.
– Porównanie jakości nadawania sygnału 4K poprzez różne kanały dystrybucji – testy transmisji na żywo poprzez sieć internet (portal, Platforma Hybrydowa TVP, aplikacje mobilne) – od 20 lipca.

Emisja testowa DVB-T2 będzie prowadzona do dnia 31 lipca z obiektu RTCN Warszawa / Raszyn na kanale 7 (191,50 MHz) z mocą ERP 3,5 kW i polaryzacją pionową (V). Powyższe oznacza, że odbiór sygnału DVB-T2 będzie możliwy jedynie w Warszawie i okolicach.

W ramach realizowanych testów przewiduje się nadawanie krótkich zróżnicowanych materiałów 4K, umożliwiających wszechstronną ocenę i pomiar jakości obrazu oraz ocenę kompatybilności technologicznej dostępnego na rynku konsumenckiego sprzętu odbiorczego. TVP zaprasza do przesyłania uwag dotyczących odbioru oraz jakości sygnału na adres testy_dvbt2@tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

2 Comments on “TVP od 3 lipca z testami 4K w HEVC i DVB-T2”

  1. Witam. Mieszkam w Płocku i od wczoraj ginie multipex z telewizja polska. Nie wyszukuje ,żadnych z 8 kanałów, albo są zakłócenia jak już znajdzie. Tv samsung z dekoderem dvbt. Czy wiadomo coś o tej awari? Wogole w Płocku od 8 czerwca raz są wszytskie multiplexy raz ich nie ma. Zczym to zwiazane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *