Ponad 3 mln widzów debaty prezydenckiej w TVP

Transmitowana w Telewizji Polskiej Debata kandydatów na Urząd Prezydenta RP spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów. We wtorkowy wieczór przed telewizorami nastawionymi na Jedynkę zgromadziło się 2,9 mln osób przy udziałach 18,3%, natomiast TVP Polonia – 247 tys. (udziały 1,6%).

Debata w telewizji publicznej miała większą widownię niż nadawany wcześniej w Polsacie i Polsacie News wywiad z prezydentem Bronisławem Komorowskim „Trzech na jednego”. W kanale otwartym program obejrzało 1 mln 473 tys. osób (udziały 11,7%), a w kanale informacyjnym – 212 tys. widzów (udziały 1,6%).

Transmitowana w TVP1 HD i TVP Polonia Debata przyciągnęła też znacznie więcej widzów niż nadawane po godzinie 20:00 pozycje stacji komercyjnych. W Polsacie program „Hell’s Kitchen – Piekielna kuchnia” obejrzało 1 mln 279 tys. widzów przy udziałach 8,2%, a w TVN serial „Na Wspólnej” 2 186 tys. osób (udziały 14,5 %) i „Ugotowani” – 655 tys. przy udziałach 4%.

Nadany w TVP INFO program publicystyczny z udziałem ekspertów i dziennikarzy „Debata po debacie” obejrzało 1 mln 121 tys. osób (udziały 8,1%). Był to nie tylko najchętniej oglądany we wtorek program TVP INFO, lecz także zdecydowany hit wszystkich kanałów informacyjnych nadających w Polsce.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *