Powieść Marka Hłaski w Polskim Radiu RDC

Polskie Radio RDC zaprasza do wysłuchania debiutanckiej, dotąd nieznanej powieści Marka Hłaski pt. „Wilk”. Powieść czytana przez Grzegorza Małeckiego emitowana będzie w odcinkach od poniedziałku do czwartku przed godziną 14:00.

„Wilk” to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody człowiek, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to „lepsze życie” ma być.

Niepublikowana przez 60 lat od napisania powieść Marka Hłaski ukazała się we wrześniu br. nakładem wydawnictwa Iskry. Jak tłumaczył w „Poranku RDC” Wiesław Uchański – prezes wydawnictwa – rękopis złożony był w papierach Marka Hłaski w bibliotece Ossolineum we Wrocławiu i rok temu odkrył go student polonistyki, Radosław Młynarczyk. – Ta książka pozwala zrozumieć, jak rodził się Marek Hłasko jako pisarz bezwzględnie wielki – mówił Uchański.

Cała rozmowa z Wiesławem Uchańskim dostępna jest pod adresem: http://www.rdc.pl/informacje/wilk-marka-hlaski-na-antenie-rdc.

Pierwszy odcinek wyemitowany został w poniedziałek 26 października 2015 roku. Powtórek będzie można wysłuchać w każdą niedzielę przed godziną 23:00.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *