TVP Historia z „Tytanowym okiem”

Telewizja Polska została uhonorowana statuetką „Tytanowego Oka” w kategorii „Śladami Historii” za kanał TVP Historia na X Jubileuszowym Festiwalu Kanałów Tematycznych organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej.

Kategoria „Śladami Historii” została wprowadzona w tym roku po raz pierwszy. Jury konkursowe doceniło fakt, iż TVP Historia od 2007 roku niezmiennie popularyzuje wiedzę historyczną, która jest atrakcyjna dla widowni telewizyjnej. Wyrazem tego jest osiągnięcie przez TVP Historia pozycji lidera w rankingu wszystkich dokumentalnych kanałów tematycznych

Widzowie cenią to, że udało nam się wypracować własny styl i formaty programowe – takie jak „Historia żywa”, „Przewodnik Historyczny Bogusława Wołoszańskiego”, czy cykl dokumentalny „Tajemnice początków Polski”. Jesteśmy jedynym kanałem tematycznym o profilu historycznym produkującym audycje publicystyczne – „Spór o historię”, czy „Cafe Historia” i informacyjne – „Flesz Historii”. Udowodniliśmy, że misja telewizji publicznej i atrakcyjność programu nie stoją w sprzeczności – mówi dr Tadeusz Doroszuk, dyrektor TVP Historia.

TVP Historia, wśród kanałów tematycznych, jest największym producentem i inicjatorem powstawania filmów i reportaży o tematyce historycznej, głównie dedykowanych historii Polski. Bierze także aktywny udział w debacie, dotyczącej edukacji historycznej oraz kina o tematyce historycznej, będąc inicjatorem i współorganizatorem Zamojskiego Festiwalu filmowego „Spotkania z historią”.

Cechą wyróżniającą TVP Historia spośród innych kanałów tematycznych jest także to, że przypomina audycje archiwalne będące dokumentami swoich czasów np. „Dziennik Telewizyjny”, a także najcenniejsze zabytki polskiej sztuki telewizyjnej o charakterze edukacyjnym „Sensacje XX wieku” czy „Wielka gra”.

W tym roku, Festiwal Kanałów Tematycznych obchodzi swoje 10-lecie. Nagrody „Tytanowego Oka” otrzymały także: w kategorii Wydarzenie Roku – wspólnie Canal+ i Discovery, za najlepszą kampanię promocyjną AXN Limited za serial „Zbrodnia”, w kategorii Współpraca z Operatorami zwyciężyła FOX International Channels, a Honorowe „Tytanowe Oko” otrzymała Discovery Networks.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *