Premiera 2. sezonu serialu „Preacher” na kanale AMC

Serial „Preacher”, oparty na popularnym komiksie o tym samym tytule (Vertigo, DC Comics), to absurdalnie zakręcona, pełna akcji i dreszczyku historia o teksaskim kaznodziei i jego starciach z postaciami z Nieba i Piekła nieustannie podążającymi jego tropem. Po 1. sezonie, którego zadaniem było przedstawienie widzom głównych bohaterów, kolejny nie bierze jeńców – ma w sobie jeszcze więcej akcji, makabry i czarnego humoru. To pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, którzy w następnym, uznanym przez krytyków sezonie będą mogli śledzić podróż w dosłownym poszukiwaniu Boga, który… uciekł z Nieba.

Sprawdź godziny emisji serialu „Preacher” w PROGRAMIE TV

W 1. sezonie serii widzowie poznali teksaskiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera (w tej roli charyzmatyczny Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Ta tajemnicza moc, która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z Nieba i Piekła mających mordercze zamiary. Jesse, jak przystało na dobrego duszpasterza, stara się ratować mieszkańców swojego miasteczka od niebezpieczeństw, tych ziemskich jak i nadprzyrodzonych.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

W pewnym momencie kaznodzieja uświadamia sobie, że Bóg opuścił Niebo, więc postanawia go odnaleźć, co śledzimy w 2. sezonie. Jessemu w podróży towarzyszą Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. Ekscentryczne trio trafia do Nowego Orleanu, gdzie musi unikać lokalnych gangsterów i niebezpiecznych tajnych agentów w białych garniturach. Nie mogą też dać się złapać Świętemu od Morderców, niepowstrzymanemu i zabójczemu kowbojowi z Piekła, który z jakiegoś powodu podąża śladami Jessego…

Telewizyjna premiera 2. sezonu w poniedziałek 21 czerwca o 22:00 na kanale AMC, kolejne odcinki w każdy poniedziałek o 22:00.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *