Premiera 2. sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality

Popularna seria true crime „Kryminalne śledztwa PRL” powraca na antenę CBS Reality z pięcioma nowymi odcinkami. Premiera 2. sezonu produkcji własnej kanału odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia o 22:00. Nadawca opublikował także oficjalny plakat serialu.

Sprawdź godziny emisji serii „Kryminalne śledztwa PRL” w PROGRAMIE TV

2. sezon „Kryminalnych śledztw PRL” powraca do najciekawszych milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. Każdy odcinek pokazuje, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.

Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci, m.in. prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka.

Wśród przedstawianych śledztw są te wszczęte po zaginięciach dzieci oraz takie, które zaczęło się od znalezienia walizek z fragmentami ciała. Dochodzenia prowadzone w miastach wielkoprzemysłowych i na wsiach. Śledztwo, które przy dzisiejszej technologii skończyłoby się schwytaniem sprawcy znacznie szybciej – i takie, które zostało utrudnione przez strajki sierpniowe.

Premiera 2. sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia o 22:00 na antenie CBS Reality. Kolejne odcinki w poniedziałki o 22:00 do 9 maja.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

Seria została wyprodukowana przez Blueberry Media Olga Siama na zlecenie CBS Reality.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *