Premierowy koncert w radiowej Trójce – Piotr Cugowski śpiewa (nie tylko) rockowe ballady

Jego specjalnością są rockowe ballady, ale świetnie czuje się też w bardziej dynamicznym repertuarze. Piotr Cugowski – były lider grupy Bracia – zaśpiewa na Trójkowej scenie w najbliższą niedzielę 13 marca. Początek wydarzenia o godz. 19.05. Transmisja na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Koncert z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki. Podczas wszystkich wydarzeń kulturalnych Polskie Radio pamięta o Ukrainie – tak będzie również tym razem.

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Przez 20 lat był wokalistą zespołu Bracia, który założył wspólnie z bratem Wojciechem. Grupa wydała sześć studyjnych albumów i wylansowała takie hity, jak: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Niepisane” czy „Po drugiej stronie chmur”. W 2019 roku Piotr rozpoczął działalność solową. Jego debiutancka płyta nosiła tytuł „40”, a promowały ją dobrze znane z anten stacji radiowych piosenki: „Kto nie kochał”, „Zostań ze mną”, „Daj mi żyć” oraz „Takich jak my nie znał świat”. Oprócz rozwijania własnej kariery wokalista pomaga tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na scenie – występuje w roli trenera w dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland”, a ostatnio w „The Voice Senior”.

Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnych stylach sprawiają, że jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z gwiazdami światowej muzyki – nie tylko z kręgu rocka (John Lord z Deep Purple), ale również popu (Garou). Cugowski śpiewał też gościnnie na płytach wielu polskich artystów, w tym m.in. Jana Borysewicza, Martyny Jakubowicz oraz Seweryna Krajewskiego.

Na Trójkowej scenie wokaliście będzie towarzyszył zespół w składzie: Jarek „Chilek” Chilkiewicz (gitara), Maciek Chilkiewicz (gitara), Wojtek „Pastor” Karel (bas), Borys „Maharadża” Sawaszkiewicz (klawisze) i Tomek „Nawrot” Nawrocki (perkusja).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *