Premiera 3. sezonu „Najgroźniejszy morderca świata” na CBS Reality

Serial dokumentalny przedstawia prawdziwe historie najgroźniejszych seryjnych morderców. Wśród niesławnych bohaterów programu w 3. sezonie znajdą się m.in. jeden z najbardziej znanych seryjnych zabójców Ted Bundy, Angus Sinclair czy Robert Lee Yates – seryjny morderca, który zabił szesnaście osób. W serii nie zabraknie polskiego wątku. W premierowym odcinku widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej historii Wampira z Krakowa, czyli Karola Kota. Na 3. sezon serialu dokumentalnego „Najgroźniejszy morderca świata” kanał CBS Reality zaprasza od 8 do 19 kwietnia od 23:00 (po dwa odcinki).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Każdy odcinek poświęcony jest jednej sprawie i przedstawi relacje z pierwszej ręki dotyczące zachowania mordercy. Opowiedzą o nim detektywi prowadzący śledztwo, dziennikarze opisujący tę historię, medycy sądowi, krewni ofiar, a w niektórych przypadkach także osoby, którym udało się przeżyć atak mordercy.

W premierowym odcinku (8 kwietnia o 23:00) przedstawiona zostanie historia polskiego mordercy – Wampira z Krakowa, czyli Karola Kota, który zabił dwie osoby oraz próbował dokonać kolejnych dziesięciu morderstw. W programie w roli ekspertów wezmą udział dr Tomasz Konopka
z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Marta Szreder, autorka książki „Lolo” opowiadającej o Wampirze z Krakowa.

Karol Kot był 19-letnim uczniem technikum energetycznego. Od najwcześniejszych lat fascynował go temat śmierci, przemocy i morderstw. Już jako kilkunastolenti chłopiec podczas wakacji asystował w rzeźni i tam po raz pierwszy posmakował ciepłej krwi.

Pierwsze próby zabójstw Wampir z Krakowa podjął pod koniec września 1964 roku, gdy w przeciągu zaledwie kilku dni zaatakował bagnetem trzy starsze kobiety. Pierwszą w przedsionku kościoła Sercanek, a drugą dwa dni później na schodach jednej z krakowskich kamienic. Obie kobiety zostały ugodzone w plecy i przeżyły atak. Mniej szczęścia miała trzecia ofiara Kota, na którą zaczaił się w ciemej bramie. Starsza kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Po tych wydarzeniach w Krakowie zapanowała prawdziwa psychoza strachu. Kobiety były przerażone do tego stopnia, że pod płaszczami nosiły pokrywki garnków, by zapezpieczyć się przed ewentualnym ciosem.
W końcu ataki na starsze osoby przestały wystarczać Wampirowi. W lutym 1966 roku po raz pierwszy zaplanował i z rozmysłem zabił swoją kolejną ofiarę. Był to 11-letni Leszek, uczeń podstawówki, który brał udział w zawodach saneczkowych. Kot zaczaił się na chłopca w zaroślach przy Kopcu Kościuszki i z zimną krwiął go zabił. Mężczyzna zeznał, że patrzył jak chłopiec umiera. Do czasu zatrzymania Wampir z Krakowa próbował jeszcze zamordować 7-letnią Małgosię, która cudem uniknęła śmierci. Napastnik zadał jej kilkanaście ciosów, po czym zostawił, ponieważ był przekonany, ze dziewczynka nie żyje.

Kota udało się schwytać dzięki zeznaniom jego koleżanki, którą zaniepokoiły opowieści Karola dzielącego się z nią szczegółami już dokonanych i dopiero planowanych zbrodni.

Karol Kot, Wampir z Krakowa, został skazany na karę śmierci przez powieszenie. Wyrok wykonano w maju 1968 roku.

Na premierowy odcinek 3. sezonu serii „Najgroźniejszy morderca świata”, opowiadający historię Wampira z Krakowa zapraszamy w poniedziałek, 8 kwietnia o 23:00. Kolejne odcinki serii w poniedziałki do 19 kwietnia od 23:00 (po dwa odcinki).

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *