Premiera serialu „Dzień za dniem” w Warner TV

Początkowo, tuż po premierze, ten serial sprawiał wrażenie zwykłej produkcji o amerykańskiej rodzinie. Wraz z emisją kolejnych odcinków widzowie szybko przekonali się, że wcześniej ta niepozorna seria jest wyjątkowa. Wnosi wiele wątków, których do tej pory brakowało w telewizji: jak codzienne życie osoby z zespołem Downa czy chorej na AIDS. „Dzień za dniem” premierowo zagości w Warner TV już w środę 4 maja o 15:15.

Główni bohaterowie serialu „Dzień za dniem” to rodzina Thatcherów. Tata, Andrew, jest właścicielem restauracji. Mama, Elizabeth, była aktorką i piosenkarką. Razem wychowują córkę Beccę, syna Corky’ego i pasierbicę Andrew – Paige. Mierzą się z różnymi trudnościami tak jak inne rodziny, ale mają dodatkowe wyzwania: Corky jest osobą z zespołem Downa, a Becca w pewnym momencie wiąże się z chorym na AIDS Jessem. Cała trójka próbuje poruszać się po świecie codziennych spraw i funkcjonować w szkolnej rzeczywistości. Śledzenie ich losów w telewizyjnej produkcji pozwoliło widzom lepiej poznać problemy innych społeczności.

Corky chce odnaleźć się w społeczności innych dzieciaków z liceum: nie jest mu łatwo, bo koledzy i koleżanki nie zawsze są pozytywnie nastawieni do młodego Thatchera. Twórcy nie pokazują losów bohatera w sposób cukierkowy, prezentując jego gafy i niezręczne sytuacje, ale tym samym skupiając się na człowieczeństwie postaci. Sam aktor Chris Burke, odtwórca roli Corky’ego, ma zespół Downa i ówcześnie był jedną z niewielu osób z tym zespołem, które zostały postacią telewizyjną. Co więcej, otrzymał nominację do Złotego Globa za rolę drugoplanową i stał się symbolem reprezentacji społeczności.

Nie mniej istotny był obraz Jessego, chłopaka Becci. Zmagania bohatera z AIDS dotyczyły nie tylko jego samego, ale także zmartwienia o komfort dziewczyny. Czy może zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje? Czy choroba stanie na drodze ich miłości? Czy Becca zaakceptuje Jessego takim, jakim jest? Dramatyczny związek pełen będzie wzlotów i upadków. Realny sposób ukazania codziennego życia pozwala widzom „Dnia za dniem” sympatyzować z Thatcherami, przeżywając zmagania niemal u boku bohaterów.

Te codzienne sytuacje są jednak okraszone humorem, a serial nie opiera się wyłącznie na moralnych dylematach. Gafy Corky’ego bawią nawet samego bohatera, a miejsce w domu Thatcherów ma też pies Arnold, który bywa drugoplanowym figlarzem produkcji. Fanów „Dnia za dniem” ucieszy informacja, że w przygotowaniu jest już kontynuacja serialu!

Sprawdź ofertę kanału Warner TV w PROGRAMIE TV

Warner TV wyemituje wszystkie 4 sezony „Dnia za dniem”. Premierowa emisja już w środę 4 maja.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *