Premiera serialu „Okręt” na kanale Epic Drama

Długo wyczekiwany serial wojenny „Okręt” zadebiutuje w przyszłym tygodniu na kanale Epic Drama. Pierwszy odcinek trzymającej w napięciu produkcji stacja wyświetli 26 listopada o godzinie 21:00. Plany emisyjne nadawcy przewidują co poniedziałek projekcję dwóch premierowych części serialu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Epic Drama

Serial „Okręt” (osiem 60-minutowych odcinków) jest koprodukcją Sky Deutschland, Bavaria Fiction i Sonar Entertainment, inspirowaną nominowanym do Oscara i Złotego Globu dziełem Wolfganga Petersena, opartym na bestsellerowej powieści Lothara-Günthera Buchheima o tym samym tytule. Nakręcona m.in. w Monachium, La Rochelle, Pradze i na Malcie seria, której budżet wyniósł 32,8 milionów dolarów, ukazuje trudną rzeczywistość II wojny światowej poprzez zestawienie dwóch fabuł toczących się równolegle na lądzie i morzu. W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. Vicky Krieps („Phantom Thread”), Lizzy Caplan („Masters of Sex”) Toma Wlaschihę („Gra o tron”), Vincenta Kartheisera („Mad Men”), Jamesa D’Arcy’ego („Agent Marvel Carter”) i Thierry’ego Frémonta („Juste un regard”). Film został nakręcony w języku niemieckim, francuskim i angielskim, a koncern Viasat World uzyskał wyłączne prawa do dystrybucji filmu na wybranych rynkach międzynarodowych.

Fabuła serialu stanowi pogłębioną kontynuację oryginalnej serii z lat 80-tych. Jesienią 1942 stacjonujący na terenach okupowanej Francji okręt podwodny U-612 jest gotowy do pierwszej misji. Młoda załoga pod dowództwem kapitana Klausa Hoffmanna szykuje się do wzięcia udziału w nabierającej rozpędu wojnie. Czterdziestu młodych mężczyzn musi zmagać się z ciasnotą i klaustrofobiczną atmosferą na pokładzie okrętu podwodnego. Ich charaktery zostają wystawione na ciężką próbę, bowiem napięcie stale rośnie. Tymczasem w porcie w La Rochelle Simone Strasser czuje, że życie wymyka się jej spod kontroli. W fatalnej spirali niebezpiecznego romansu i zakazanej miłości, kobieta czuje się rozdarta pomiędzy lojalnością wobec Niemiec i Ruchu Oporu. Zaczyna podawać w wątpliwość swoje przekonania: czyżby wszystko, w co dotąd wierzyła, okazało się kłamstwem?

Sprawdź godziny emisji serialu „Okręt” w PROGRAMIE TV

„Okręt” to historia o przetrwaniu i trudnych wyborach, o życiu i poczuciu braku sensu towarzyszącym wielu milionom ludzi w koszmarnej rzeczywistości II wojny światowej.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *