Premiera słuchowiska „Po przerwie” na antenie Dwójki

W sobotę, 3 października 2015 roku o godzinie 21:30, Program 2 Polskiego Radia zaprasza na premierowe słuchowisko Włodzimierza Boleckiego „Po przerwie” w reżyserii Janusza Zaorskiego.

Scenariusz „Po przerwie” planowany jako opowieść filmowa powstał w 1986 roku dla zespołu PERSPEKTYWA. Jednak jako „antypaństwowy” powędrował do szuflady. Historia rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo sobie bliscy. W jakimś sensie jest to opowieść o banalności zła – zatem, bez względu na zmianę ustroju i sojuszów, ani odrobinę nie straciła na aktualności.

Włodzimierz Bolecki „Po przerwie”. Adaptacja i reżyseria: Janusz Zaorski. Realizacja akustyczna: Andrzeja Brzoski. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski. Występują m.in.: Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska, Kazimierz Kaczor, Maria Mamona, Natalia Rybicka, Sławomir Pacek, Leon Charewicz, Paweł Ciołkosz, Monika Kwiatkowska.

1 października słuchowisku „Po przerwie” poświęcona będzie audycja Moniki Pilch „Notatnik Dwójki” (godzina 13:00), w której zaprezentowany zostanie reportaż z prób.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *