Premiera szóstego i finałowego sezonu serialu „Sprawa idealna” w HBO Max

Pierwszy odcinek szóstego, a zarazem finałowego sezonu serialu Sprawa idealna jest już dostępny w HBO Max. W najnowszym sezonie Diane (Christine Baranski) ma wrażenie, że oszalała, zmagając się z nieprzyjemnym poczuciem déjà vu związanym z obaleniem wyroku w sprawie Roe v. Wade, czy z powrotem agresji z czasów zimnej wojny. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co tydzień, w piątki w HBO Max.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

W najnowszym sezonie serialu Sprawa idealna Diane śledzi wiadomości na temat prób uchylenia konstytucyjnego prawa do aborcji, zmian w prawie wyborczym i przypominającej Zimną Wojnę agresji, mając jednocześnie wrażenie, że historia się powtarza, a ona sama popada w obłęd. W tym samym czasie prawnicy z kancelarii Reddick & Associates zastanawiają się, czy wszechobecna przemoc nie zapowiada zbliżającej się wojny domowej.

Uwielbialiśmy pracować nad prawniczymi zmaganiami, które zostały przedstawione w sześciu sezonach serialu Sprawa idealna i poruszać bardzo aktualne tematy, mocno osadzone w dynamicznie zmieniającym się świecie. Czujemy się wyróżnieni, bo mieliśmy okazję pracować ze wspaniałą, utalentowaną i niezwykle oddaną swojej pracy obsadą, scenarzystami i członkami ekipy produkcyjnej – powiedzieli Robert i Michelle King, współtwórcy, showrunnerzy i producenci wykonawczy serialu. – Mamy nadzieję, a raczej planujemy znów spotkać się z nimi na planie w przyszłości.

Zatoczyliśmy pełne koło – od Żony idealnej do Sprawy idealnej. Przez 13 lat przenosiliśmy na mały ekran wspaniałe scenariusze Roberta i Michelle Kingów, obserwowaliśmy mistrzowską grę członków obsady – z Julianną Marguiles i Christine Baranski na czele – i przez cały czas otrzymywaliśmy ogromne wsparcie od wytwórni CBS i Paramount – powiedział producent wykonawczy Ridley Scott. – W obecnych czasach, w których seriale utrzymujące się na antenie przez lata są bardziej wyjątkiem niż regułą, a wyrobieni widzowie mają bardzo duży wybór ciekawych pozycji programowych, sukces i liczba sezonów obu naszych seriali są najlepszym wyznacznikiem ich jakości. David Zucker, ja sam i cała ekipa spółki Scott Free Television jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być ich częścią.

Dzięki kreatywności oraz błyskotliwości Roberta i Michelle Kingów, serial Sprawa idealna stał się sztandarową produkcją platformy Paramount +, z czego wytwórnia i ja sam jesteśmy bardzo dumni – powiedział David Stapf, prezes CBS Studios. – Na podstawie wielkiego telewizyjnego przeboju Żona idealna, który wyznaczył nowe standardy kreacji, Robert i Michelle stworzyli produkcję, która stała się hitem streamingu. To serial, który zdołał uchwycić panujące w społeczeństwie nastroje, aby obnażyć absurdy i lęki kraju w okresie ogromnych kulturowych i politycznych zmian. Dodatkowym atutem produkcji jest wspaniała gra utalentowanych członków obsady, w tym Christine, Audry, Sary, Michaela, Nyambi i Charmaine oraz innych, pojawiający się regularnie i gościnnie aktorów. To właśnie dzięki nim serial jest doceniany przez krytyków, nasze środowisko i coraz większą rzeszę widzów na całym świecie. Nie mogę doczekać się chwili, w której dowiem się, co przygotowali dla nas jego twórcy w ostatnim sezonie, ale jestem pewien, że zakończenie na pewno zapadnie nam w pamięć.

Pięć niesamowitych sezonów stworzonego przez Roberta i Michelle serialu Sprawa idealna to inteligentna, skłaniająca do refleksji i przede wszystkim wciągająca historia z jedną z najlepszych obsad w branży filmowej – powiedziała Nicole Clemens, prezes ds. własnych produkcji fabularnych platformy Paramount+. – Serial był nie tylko chwalony przez krytyków i widzów, ale pomógł nam też w uruchomieniu nowej platformy i zawsze będzie częścią naszego DNA. Trudno będzie się nam pożegnać z jego wspaniałymi bohaterami, ale wierzymy, że twórcy serialu wiedzą, kiedy czas się z nim pożegnać. Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić widzom na całym świecie szósty i ostatni sezon serialu i jesteśmy pewni, że Robert i Michelle King będą w dalszym ciągu tworzyć historie, które wyznaczają nowe standardy.

W głównych rolach w serialu Sprawa idealna występują Christine Baranski, John Slattery, Sarah Steele, Michael Boatman, Nyambi Nyambi, Charmaine Bingwa i Audra McDonald i Andre Braugher. Gościnnie zobaczymy w nim Alana Cumminga i Carrie Preston.

Robert i Michelle King są showrunnerami i producentami serialu, którego współpomysłodawcą jest Phil Alden Robinson. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Ridley Scott, David W. Zucker, Liz Glotzer, William Finkelstein, Jonathan Tolins, Jacquelyn Reingold i Christine Baranski. Serial został wyprodukowany przez wytwórnię CBS Studios we współpracy ze spółkami Scott Free Productions i King Size Productions. Za międzynarodową dystrybucję serialu odpowiedzialna jest spółka Global Content Distribution.

Pierwszy odcinek serialu Sprawa idealna jest już dostępny w HBO Max, premiery kolejnych odcinków będą odbywały się w każdy piątek.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *