Premiera telewizyjna serialu „Układ” w AXN

Telewizja AXN pokaże najnowszą lokalną produkcję Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe, „Układ”. 8-odcinkowy serial kryminalny jest kontynuacją cyklu bestsellerowych powieści Igora Brejdyganta. Telewizyjna adaptacja pierwszej części książki pt. „Rysa” miała premierę wiosną br. i została wyróżniona nominacją do Polskich Nagród Filmowych „Orły”. W rolach głównych ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis, Zuzannę Zielińską i Sylwię Juszczak-Krawczyk oraz nowych aktorów, Adama Woronowicza i Piotra Witkowskiego. Serial będzie dostępny w wersji z polskimi napisami dla niesłyszących. Premiera telewizyjna „Układu” odbędzie się we wtorek 5 października o godz. 21:00 w AXN.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

„Układ” – druga część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu. Wysłana na przymusowy urlop wraca do nałogu, który przed laty niemal doprowadził ją do śmierci. W tym czasie zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc w rozbiciu szajki pedofilskiej, na której trop wpadła Brzozowska. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie członkowie grupy przestępczej odpowiadają za morderstwa. Sprawa okazuje się jednak znacznie bardziej skomplikowana, a bycie oprawcą nie wyklucza bycia ofiarą.

„Układ” to thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat zależności i tajemnic. To fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości. Tytułowy układ, obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy i o ludziach, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć.

Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold” ), Zuzannę Zielińską („Ultraviolet”, „Echo serc”, „Młody Piłsudski”) i Sylwię Juszczak-Krawczyk („Na wspólnej”, „Przyjaciółki”, „Pensjonat nad Rozlewiskiem”). Do obsady dołączyli również Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Pitbull. Ostatni pies, „Diagnoza”, „Czas honoru”) i Piotr Witkowski („Na wspólnej”, „Kangor”, „ Miasto 44”).

Serial wyreżyserował Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „W głębi lasu”, „Pakt”). Scenarzystą wiodącym był autor powieści – Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą był Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Za produkcję  odpowiadał Endemol Shine Polska. SPT Networks CE zrealizowało projekt we współpracy z Grupą Polsat.

Premiera telewizyjna serialu „Układ” już 5 października o godz. 21:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 21:00.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *