Premierowy koncert Mai Kleszcz w Studiu Osieckiej – transmisja w radiowej Dwójce

W piątek 15 listopada ukaże się jej kolejny album „Osiecka De Luxe”, a już dzień później Maja Kleszcz zaśpiewa premierowe piosenki w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Początek koncertu i transmisji w sobotę 16 listopada o godz. 20.00. Bilety do zdobycia na antenie Programu 2 Polskiego Radia i do kupienia przed koncertem.

Śpiewa od dziecka, a pierwsza płytę – wraz z Kapelą Ze Wsi Warszawa – nagrała w wieku 17 lat. Maja Kleszcz, bo o niej mowa, to utalentowana wokalistka, wiolonczelistka, kompozytorka i producentka. Po wielu latach nagrywania dźwięków powstających na styku etno, muzyki źródeł i eksperymentalnych brzmień (m.in. w ramach projektu incarNations), Maja – uważana za jedną z najlepszych wokalistek w kraju – postanowiła zmierzyć się z tekstami pierwszej damy polskiej piosenki. Na ukazującej się już za kilka dni płycie „Osiecka De Luxe” wokalistka, z właściwym sobie podejściem retro, zinterpretowała największe przeboje będące kamieniami milowymi rodzimej piosenki, w tym m.in. „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Na całych jeziorach” czy „Nim stanie dzień”.

Utwory te zaśpiewane przez Maję Kleszcz w stylistyce starego jazzu czy bluesa brzmią stylowo i przywracają pamięć o dawnej muzycznej elegancji. Zwłaszcza, że album został nagrany w akustycznym kwintecie (fortepian, kontrabas, perkusja, gitara, trąbka) przez tak znakomitych muzyków, jak (odpowiednio): Jacek Kita, Wojtek Traczyk, Hubert Zemler, Wojtek Krzak i Maurycy Idzikowski.

Początek transmisji w radiowej Dwójce w sobotę 16 listopada o godz. 20.00. Prowadzenie – Jacek Hawryluk.

W środę 13 listopada Maja Kleszcz i Wojtek Krzak będą gośćmi Krzysztofa Grzybowskiego w audycji „O wszystkim z kulturą” (godz. 17.30-18.00), w której opowiedzą zarówno o płycie, jak i premierowym koncercie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *