Tomasz Sikora na stałe komentatorskim ekspertem Eurosportu

Tomasz Sikora, najlepszy polski biathlonista w historii, będzie od początku sezonu stałym komentatorem biathlonu w Eurosporcie. Wicemistrz olimpijski z Turynu, który w przeszłości komentował już zawody na antenie Eurosportu oraz był jednym z głównych ekspertów stacji podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pyeongchang, stworzy duet komentatorski z Tomaszem Jarońskim. Pierwsze zawody z ich komentarzem już 30 listopada!

Sprawdź ofertę kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

Tomasz Sikora to legenda polskiego biathlonu – wicemistrz olimpijski z Turynu z 2006 roku, mistrz świata z Anterselvy z 1995 roku, wielokrotny mistrz Europy i drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2007/08. Podczas igrzysk olimpijskich Pyeongchang 2018 był wraz z Jakubem Kotem głównym ekspertem Eurosportu. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zimowym, obaj ponownie spotkają się w Eurosporcie. Jakub Kot będzie wiodącym ekspertem stacji od skoków narciarskich, a Tomasz Sikora stworzy biathlonowy duet komentatorski z Tomaszem Jarońskim i będzie ekspertem w studio.

Sikora to kolejny były znakomity sportowiec, który na stałe będzie gościł na antenach Eurosportu. Od lat jednym z najważniejszych komentatorów kolarstwa jest Dariusz Baranowski; lekkoatletycznym ekspertem i ambasadorem stacji – najbardziej utytułowany polski olimpijczyk Robert Korzeniowski, a snookera komentują Przemysław Kruk, Rafał Jewtuch, Jarosław Kowalski, Michał Ebert i Grzegorz Biernadski – wszyscy znający snookera także od strony zawodniczej.

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej i snowboardu. Podczas wypełnionych transmisjami dni, widzowie będą mogli śledzić także specjalne studia, które połączą poszczególne dyscypliny. Znakomici eksperci – m.in. Tomasz Sikora, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Ewelina Marcisz – będą w nich fachowo analizować emocjonującą rywalizację na zimowych arenach i przeprowadzać widzów przez cały dzień ze sportami zimowymi.

Eurosport przygotuje także specjalne formaty dedykowane stronie internetowej i mediom społecznościowym. Na platformach cyfrowych kanału nie zabraknie wywiadów z polskimi i zagranicznymi skoczkami, analiz polskich i międzynarodowych ekspertów stacji, a także lekkich formatów w ciekawy sposób przedstawiających tajniki poszczególnych dyscyplin. Doskonale oddaje to strategię Eurosportu, która zakłada łączenie produkcji telewizyjnej z rozwojem platform cyfrowych, dzięki czemu stacja dociera do nowych grup widzów, w tym młodszej generacji. W zakończonym niedawno sezonie kolarskim transmisje na antenach Eurosportu dotarły do 7,6 mln widzów, a publikowane w mediach społecznościowych materiały wideo osiągnęły ponad 6,5 mln odsłon.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *