Premierowy koncert w radiowej Trójce: grupa Closterkeller w miłosnej odsłonie

Grają od ponad 30 lat i są legendą polskiej sceny rockowej. W niedzielę, 16 stycznia, zespół Closterkeller ponownie wystąpi w koncertowym studiu Trójki, tym razem w wyjątkowo miłosnej odsłonie. Transmisja wydarzenia na antenie, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki. Początek o godz. 19.05.

Warszawska grupa Closterkeller powstała pod koniec lat 80. Od tamtego czasu przez jej skład przewinęło się wielu muzyków, ale przy mikrofonie niezmiennie stoi charyzmatyczna Anja Orthodox. Mroczna nowofalowa muzyka z elementami rocka gotyckiego i tajemniczymi, poetyckimi tekstami w krótkim czasie przysporzyła grupie grona wiernych fanów.

Closterkeller ma w dorobku dziesięć albumów studyjnych opatrzonych „kolorowymi” tytułami, takimi jak m.in.: „Purple”, „Blue”, „Violet” czy „Viridian”. Ostatni z nich ukazał się w 2017 roku. Zespół wydał też pół tuzina płyt koncertowych, co ma szczególnie znaczenie, ponieważ wśród fanów krąży opinia, że na żywo formacja prezentuje się jeszcze lepiej, niż w studiu nagrań. Grupa kilkukrotnie koncertowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej – jej akustyczny występ z 2000 roku został wydany formie albumu „Fin de siècle”.

Zbliżający się koncert będzie miał formę spektaklu muzycznego, którego tematem przewodnim będzie miłość. Closterkeller zagra w składzie: Anja Orthodox (wokal), Michał Rollinger (klawisze i gitara akustyczna), Michał Jarominek (gitary), Krzysztof Najman (gitara basowa) i Adam Najman (perkusja). Warto zaznaczyć, że dwaj ostatni muzycy to ojciec i syn, a Adam jest również dzieckiem wokalistki Anji Orthodox, co nadaje koncertowi wyjątkowego, rodzinnego charakteru.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *