Premiery w sierpniu 2016 na FOX

W sierpniu 2016 roku na kanale FOX wśród nowości pojawi się thriller psychologiczny w reżyserii M. Nighta Shyamalana „Miasteczko Wayward Pines”. W drugim sezonie dowiemy się czy rządy Pierwszej Generacji zmienią tajemnicze miasteczko? Na ekranach zagości również Eva Longoria, która wystąpi gościnnie w pierwszym odcinku czwartej serii „Pokojówek z Beverly Hills”. Z kolei Glen Mazzara pojawi się na FOX z kolejną produkcją. „Damien” to dalsze losy tajemniczego dziecka z horroru „Omen”. Tym razem tytułowy bohater będzie musiał pogodzić się ze swoim prawdziwym praznaczeniem i stawić czoła otaczającym go szatańskim mocom.

„Miasteczko Wayward Pines”, II sezon

W sierpniu na antenie FOX premiery, które przyprawią o dreszczyk emocji niejednego wielbiciela mocnych wrażeń. Wśród nich m.in. 2. sezon wyczekiwanego thrillera psychologicznego „Miasteczko Wayward Pines”. Już 25 sierpnia fani bestsellerowej trylogii Blake’a Croucha zobaczą pierwszy odcinek nowej serii.

Akcja serialu rozpoczyna się, gdy Doktor Theo Yedlin – nowy mieszkaniec Wayward Pines – budzi się z letargu i trafia na czas wzmożonego buntu mieszkańców. Od początku coś tu jest nie tak – Wayward Pines otoczone jest murem pod napięciem, a mieszkańcy na pozór życzliwi, skrywają jakąś tajemnice. Okazuje się, że miasteczko jest jedynym azylem ocalałej ludzkości – człowiek w skutek eksploatacji planety doprowadził do powstania człekokształtnych stworzeń, które grasują poza ogrodzeniem. Doktor Theo Stara się zrozumieć, jak funkcjonuje Wayward Pines i jak pomóc przetrwać zagrożonej rasie ludzkiej. W rolę głównego bohatera tym razem wcieli się Jason Patric, znany z takich produkcji jak „Speed 2: Wyścig z czasem”, „Ekipa”, czy „W matni”.

W drugim sezonie serialu „Miasteczko Wayward Pines”, zobaczymy również takie gwiazdy jak: dwukrotnie nominowanego do Oscara Djimona Hounsou („Krwawy diament”, „Nasza Ameryka”) oraz nominowaną do nagrody Emmy i Złotych Globów – Hope Davis („American Crime”, „Newsroom”).

Oprócz głównych bohaterów w serialu pojawią się także Tom Stevens („Cedar Cove”) w roli Jasona Higginsa – lidera Pierwszej Generacji i młodego pomocnika Pilchera, Nimrat Kaur („Homeland”) jako Rebecca, która skrywa sekrety przed swoim mężem Theo, Josh Helman – znany z takich produkcji jak „Mad Max: Na drodze gniewu”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” – jako Xander, oraz Kacey Rohl („Hannibal”) jako Kerry, członkini asysty Jasona w czasie wojny domowej toczącej się w Wayward Pines.

Reżyserem serialu jest M. Night Shyamalan, twórca takich kinowych hitów jak „Szósty zmysł” czy „Osada”.

Sam Blake Crouch, autor trylogii na podstawie której powstał serial, przyznał, że „Miasteczko Wayward Pines” jest kulminacją jego dwudziestoletnich starań, których celem było stworzenie czegoś, co wywołałoby w nim samym podobne odczucia jak „Przystanek Alaska”, „Z Archiwum X”, czy „Lost. Zgubieni”.

Czy rządy Pierwszej Generacji zmienią miasteczko Wayward Pines?

Premiera: czwartek, 25 sierpnia, godzina 22:00
Emisja: czwartek, godzina 22:00

„Pokojówki z Beverly Hills”, IV sezon

„Pokojówki z Beverly Hills” to amerykańska adaptacja meksykańskiej telenoweli „The Disorderly Maids Of The Neighborhood”. Serial przedstawia losy czterech Latynosek, które pracują jako pokojówki w zamożnych domach w Beverly Hills. Kobiety wspólnie przeżywają zarówno zawodowe problemy jak i osobiste wzloty i upadki.

W 4. sezonie oprócz pięknych przyjaciółek, nie zabraknie także pozostałych walorów serialu dla których jest on tak popularny wśród widzów: licznych afer, morderstw i nieustannego chaosu.

W pierwszym odcinku nowej serii twórcy serialu przygotowali nie lada niespodziankę – wśród bohaterów na ekranie pojawi się producentka serialu – Eva Longoria, która zagra samą siebie.

W 4. sezonie serialowa Rosi (Dania Ramirez, „Ekipa”, „Rodzina Soprano”) straci pozytywne usposobienie przez kłopoty, których konsekwentnie dostarczał jej będzie nowy szef. Jednym z głównych wyzwań Genevieve Delatour (Susan Lucci, „Wszystkie moje dzieci”) tym razem będzie odnalezienie się w zupełnie nowej roli i prowadzenie własnego gospodarstwa domowego bez Zoili (Judy Reyes, „Hoży doktorzy”). Z kolei Carmen – w tej roli Roselyn Sanchez („Kojak”) – nie ustanie w dążeniu do życiowego celu, jakim jest kariera muzyczna, dopóki jej kuzynka Daniela nie powróci do miasta, by wziąć sprawy w swoje ręce. Nowy sezon to również kolejne perypetie Marisol (Ana Ortiz, „Czarno to widzę”, „Orły z Bostonu”, „Brzydula Betty”), która zakocha się i zaangażuje w nowy związek. Kiedy jej stara miłość ponownie pojawi się na horyzoncie – Marisol czekają niemałe komplikacje.

Czym tym razem zaskoczą nas nieposkromione bohaterki oraz śmietanka towarzyska z Beverly Hills?

Premiera: niedziela, 21 sierpnia, godzina 21:00
Emisja: niedziela, godzina 20:05 (dwa odcinki)

„Damien”

Twórca takich hitów jak „The Walking Dead” i „Świat Gliniarzy” – Glen Mazzara wraca z kolejna produkcją. „Damien” to dalsze losy tajemniczego dziecka z horroru „Omen”. Bohater filmu z 1976 roku dorasta nieświadomy szatańskich sił, które go otaczają. Ścigany wydarzeniami z przeszłości tytułowy Damien musi w końcu pogodzić się ze swoim prawdziwym praznaczeniem – jest antychrystem.

W rolę dorosłego Damiena wcielił się Bradley James („Merlin”, „Homeland”), u jego boku zobaczymy serialową Simone Baptiste, czyli Megalyn Echikunwoke, znaną z takich produkcji jak „Szklana pułpka 5” czy „90210”. W roli Johna Lyonsa widzowie będą mieli okazję zobaczyć nominowanego do Złotych Globów Scotta Wilsona, znanego z „The Walking Dead” i „Z Archiwum X”. Na ekranach pojawi się również Omid Abtahi („Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2”) jako Amani Golkar, David Meunier („Legends”, „Niesamowity Hulk”) w roli detektywa Jamesa Shaya oraz Barbara Hershey jako serialowa Ann Rutledge („Dawno, dawno temu”, „Czarny łabędź”).

Serial został stworzony przez studio telewizyjne Fox 21, znane z takich hitowych produkcji jak „Homeland” czy „Synowie Anarchii”. Producentem wykonawczym i scenarzystą „Damiena” jest Glen Mazzara. Nad serialem pracowali również Ross Fineman („Kiedy gasną światła”), Pancho Mansfield („Królowa Południa”) oraz reżyser pierwszego odcinka Shekhar Kapur („Elżbieta”) – nominowany do Złotych Globów i nagrody BAFTA.

„Damien” został wyprodukowany z okazji 40. rocznicy powstania pierwszej części filmu „Omen”.

Premiera: sobota, 20 sierpnia, godzina 22:00
Emisja: sobota, godzina 22:00

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *