Premiery w kwietniu 2017 na FOX

W kwietniu FOX nie zwalnia tempa. Oprócz powracających po przerwie „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, „Dawno, dawno temu”, „Rosewood” oraz „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, na początku miesiąca będą miały premierę dwie głośne produkcje: „Konflikt: Bette i Joan” Rayana Murphy’ego oraz drugi sezon „Outcast: Opętanie” Roberta Kirkmana.

„Konflikt: Bette i Joan”

„Konflikt: Bette i Joan” to kolejna produkcja Rayana Murphy’ego (seriale „American Horror Story”, „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, czy „Królowe krzyku”). Pierwszy sezon opowiada o jednym z najsłynniejszych konfliktów w dziejach Ameryki pomiędzy aktorkami, gwiazdami złotej ery Hollywood, Bette Davis i Joan Crawford, który odbywał się za kulisami pracy nad filmem „Co zdarzyło się Baby Jane?”. Aktorki były już u schyłku kariery i musiały walczyć nie tylko o pozycje w branży, ale także między sobą. Prywatnie rywalizowały ze sobą od kilkudziesięciu lat, a wszystko zaczęło się od konfliktu o mężczyznę, czyli Franchota Tone’a, w którym Bette była zakochana, ale to Crawford zdobyła jego serce i wzięła z nim ślub.

Serial premierę miał w Stanach Zjednoczonych 5 marca i od razu został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji serialowych w 2017 roku. Po raz kolejny Murphy’emu udało się skompletować gwiazdorską obsadę. Dwie główne role przypadły zdobywczyniom Oskarów – Jessice Lange (serial „American Horror Story”) jako Joan Crawford oraz Susan Sarandon („Thelma i Louise”, „Atlas chmur”) w roli Bette Davis. Dodatkowo na małym ekranie zobaczymy Alfreda Molinę („Spider Man 2”, „Kod Da Vinci”) w roli reżysera Roberta Aldricha, Stanleya Tucci’ego („Diabeł ubiera się u Prady”, „Igrzyska śmierci”) grającego Jacka Warnera, założyciela studia Warner Brothers, Judy Davis („Nagi Lunch”, „Władza absolutna”) jako Hedda Hooper, czyli dziennikarka zajmująca się plotkami z życia gwiazd. W produkcji gościnnie wystąpią również Catherine Zeta-Jones („Chicago”, „Terminal”) jako gwiazda filmowa Olivia de Havilland, a także znane z częstej współpracy z Murphym w jego poprzednich produkcjach Sarah Paulson oraz Katy Bates.

Premiera: czwarte, 6 kwietnia, godzina 22:00
Emisja czwartek, godzina 22:00

„Outcast: Opętanie”, 2 sezon

Kolejną kwietniową propozycją FOX jest premiera drugiego sezonu produkcji „Outcast: Opętanie”. W nowym sezonie Kyle Barnes (Patrick Fugit, „Zaginiona dziewczyna”) nękany przez przypadki opętania, które rosną w liczbę i siłę – walczy o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Pozaziemskie zagrożenia są większe, niż Kyle mógł kiedykolwiek przypuszczać. Kiedy tylko mężczyzna odkryje prześladujące go sekrety ze swojej przeszłości, jego zmagania przerodzą się w walkę o los całego miasteczka Rome.

W serialu pojawią się także: Philip Glenister („Życie na Marsie”) grający wielebnego Andersona – ewangelistę z Wirginii Zachodniej, który wierzy, że jest żołnierzem w boskiej wojnie dobra ze złem. Jest również nałogowym hazardzistą, nadużywa alkoholu i twierdzi, że Bóg nie chciałby, aby ludzie przejmowali się małymi rzeczami. Wrenn Schmidt („Boardwalk Empire”) w roli Megan, adoptowanej siostry Kyle’a; Reg E. Cathey („House of Cards”, „The Wire”) w roli oficera miejscowej policji; Kate Lyn Sheil („House of Cards”) jako Allison, była żona Kyle’a; Madeline McGraw („Snajper”) w roli Amber Barnes, córki Kyle’a i Allison; oraz Julia Crockett („Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”) w roli młodej matki Kyle’a.

„Outcast: Opętanie” powstał na podstawie komiksu autorstwa Paula Azacety i Roberta Kirkmana, który nie tylko jest twórcą serialu, lecz również pełni funkcję producenta wykonawczego. Za produkcję odpowiadają również showrunner Chris Black oraz David Alpert, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle. Pierwszy sezon serialu, który premierę miał w marcu 2016 roku, pobił rekord oglądalności, przyciągając 26 milionów widzów na całym świecie. Można ją było oglądać nie tylko na ekranach telewizorów, lecz również podczas pierwszej w historii premiery na portalach społecznościowych i serwisach internetowych.

Dla wszystkich widzów, którzy nie znają produkcji lub chcieliby przypomnieć sobie początek całej historii, FOX zaplanował maraton pierwszego sezonu produkcji, który będzie można obejrzeć w weekend 8 i 9 kwietnia od godziny 23:00.

Premiera: poniedziałek, 10 kwietnia, godzina 22:00
Emisja: poniedziałek, godzina 22:00

POWROTY NA FOX

„Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, sezon 13., odcinek 14.

Emisja: środa, 29 marca, godzina 21:00

„Dawno, dawno temu”, sezon 6., odcinek 11.

Emisja: niedziela, 9 kwietnia, godzin 20:05

„Rosewood”, sezon 2., odcinek 11. i 12.

Emisja: wtorek, 25 kwietnia, godzina 21:00

„Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, sezon 4., odcinek 9. i 10.

Emisja: sobota, 29 kwietnia, godzin 20:05

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *