Prezes TVP spotkał się z Papieżem Franciszkiem

2 grudnia 2015 roku podczas audiencji w Watykanie, prezes Telewizji Polskiej, Janusz Daszczyński, poinformował Papieża Franciszka o planach TVP związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

Podczas dzisiejszej audiencji prezes Janusz Daszczyński przekazał Papieżowi Franciszkowi informacje o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku w Krakowie. W obchodach weźmie udział Papież Franciszek – będzie to zarazem Jego pierwsza pielgrzymka do Polski.

Ojciec Święty podkreślił w rozmowie, że myślami jest już w Polsce, na spotkaniach z młodzieżą – mówi Janusz Daszczyński

Telewizja Polska jako jedyny oficjalny nadawca tego wydarzenia, przeprowadzi transmisję tego wydarzenia i wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny. Nadawca publiczny będzie uwzględniał tematykę Światowych Dni Młodzieży na wszystkich swoich antenach, zwłaszcza w programach informacyjnych i publicystycznych.

Audiencja była również okazją do przekazania Papieżowi Franciszkowi filmu „Życia nie można zmarnować”, który jest opowieścią o życiu i działalności ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszki, dwóch polskich zakonników, franciszkanów konwentualnych, brutalnie zamordowanych w 1991 roku w Peru, którzy zostaną beatyfikowani 5 grudnia (transmisja na antenach Telewizji Polskiej). Będą pierwszymi polskich misjonarzami – męczennikami. Producentem filmu jest TVP1. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć ten dokument dwukrotnie na antenie TVP1 HD – 4 grudnia o godzinie 20:25 oraz 6 grudnia o godzinie 9:30.

Podczas audiencji TVP, poza prezesem Januszem Daszczyński, reprezentowali: dyrektor Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych, Łukasz Rybowski; autor scenariusza i reżyser filmu, Krzysztof Tadej oraz kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP1, ks. Rafał Sztejka.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *