Stacey Kent zaśpiewa w Trójce

W czwartek, 3 grudnia 2015 roku, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Stacey Kent. Podczas koncertu w Trójce amerykańska wokalistka jazzowa zaprezentuje utwory ze swoich starszych płyt oraz najnowsze kompozycje.

Urodziła się w 1968 roku w Newy Jersey, studiowała literaturę (w Ameryce) i wokalistykę (w Anglii). Po przeprowadzce do Londynu zadebiutowała albumem „Close Your Eyes” (1997) i związała się z saksofonistą Jimem Tomlinsonem, obecnie swoim mężem, z którym cały czas dzieli również karierę muzyczną.

Swoim subtelnym stylem Kent szybko zdobyła zarówno bastion jazzu, jak i szczyty muzyki rozrywkowej. Stała się – w ciągu zaledwie paru sezonów – jedną z najważniejszych i najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. – Każdy, kto słucha śpiewu Stacey Kent, ma wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego – pisali krytycy komplementujący głos amerykańskiej wokalistki i opisujący atmosferę intymności, jaka na każdym koncercie tworzy się pomiędzy nią a słuchaczami.

Popularna wokalistka koncertuje dziś w największych i najbardziej znanych salach koncertowych na świecie, a jej płyty sprzedały się na całym świecie w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Wśród jej najbardziej znanych albumów znajduje się nominowana do nagrody Grammy i ciesząca się statusem platynowej płyta „Breakfast on the Morning Tram” (2007), a także wydawnictwa „Raconte-Moi” (2010) i „Dreamer in Concert” (2011).

Transmisja koncertu Stacey Kent z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Programu 3 Polskiego Radia w czwartek 3 grudnia o godzinie 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *